Tarja Turunen, metalová královna, zavítá na jaře do ČR hned dvakrát

Ledová královna metalu, jak je přezdíváná finská zpěvačka Tarja Turunen, se v rámci svého jarního turné zastaví i v České republice, a to hned dvakrát. Poprvé 6. dubna 2013 ve Zlíně a hned den poté v Kongresovém centru v Praze. Společně s ní vystoupí americký famózní bubeník zapsaný v Guinessově knize rekordů, Mike Terrana, zlínská filharmonie Bohuslava Martinů a pěvecký sbor.

Tarja Turunen Tarja Turunen Zdroj: facebook.com

Tarja Turunen, bývalá vokalistka slavné finské skupiny Nightwish, která byla po deseti letech působení v kapele roku 2005 vyhozena takřka ze dne na den otevřeným dopisem, neváhala ani minutu a vydala se na sólovou dráhu. O dva roky později vychází její první sólové album s názvem My Winter Storm, které sklízí obrovský úspěch po celé Evropě. Album obsahuje hlavně klasické, symfonické a rockové prvky. Ještě téhož roku se rozjíždí masivní turné, v rámci kterého Tarja zavíta do Čech hned pětkrát.

 

 

V roce 2010 přichází Tarja s další deskou,  která nese název What Lies Beneath. Zde zpěvačka vsadila na tvrdší prvky metalu, a toto album je tak přesným opakem My Winter Storm. Deska opět sklízí velký úspěch a znovu se rozjíždí celosvětové turné. Opět se zastaví také v české kotlině, a to na vizovickém festivalu Masters of Rock, kde celý koncert zahajuje árií Rusalky v českém jazyce.  Při koncertu jí doprovází zlínská filharmonie Bohuslava Martinů.

Aktuálně Tarja připravuje své první live DVD s názvem Tarja – Act I, které by mělo vyjít již za pár dnů. Kromě songů z obou sólových alb zde zazní také dvě písně z éry Nightwish, konkrétně Nemo a duet Phantom of the Opera, a dvě novinky z připravovaného alba, které by mělo vyjít začátkem příštího roku, Into the Sun a Never Enough.

 

 

Tarja je známá svým úžasným charismatem a její koncerty patří k opravdovým zážitkům. Navíc ve spojení s famózním bubeníkem Mikem Terranou a zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů se bude určitě jednat o monumentální zážitek, který by si neměli milovníci hudby nechat ujít. Lístky na zlínský a pražský koncert jsou již v předprodeji v ceně od 690 do 1 290 korun

Další informace

Napsal(a):

1 komentář

Zanechat komentář