23.11.2012 7:00

Marillion opět v Praze. Po třech letech se vrací do Retro Music Hall

Anglická rocková legenda, kapela Marillion, opět zavítá do Prahy. Vrací se k nám po třech letech a potřetí také do stejného klubu, do Retro Music Hall. Těšit na ně se můžeme již v neděli neděli 25. listopadu.

Marillion není třeba dlouze představovat, neboť dnes patří ke klasikům art rocku a progressive rocku. Na hudební scéně fungují s různými hráčskými obměnami již od roku 1979. Co se těchto změn týká, tou největší byla náhrada původního zpěváka Fishe (roku 1989) za současného Stevea Hogartha, která tak rozdělila éru kapely na dvě období.

Ne všichni fanoušci pak zůstali věrni. Většina muzikantů se změnou zpěváků nemění repertoár a hraje i staré známé pecky. Ne však Marillion. Odchodem Fishe skončilo jedno období a Steve nechce zpívat staré písně, které mají fanoušci naposlouchané jinak - jak prozradil při jedné ze svých návštěv Prahy v rozhovoru pro Rádio Beat.

 

 

Marillion v druhém období natočili již deset alb, a na koncertech je tedy rozhodně z čeho vybírat. Do Prahy Stevea Hogartha (sólový zpěv, klávesy, kytara) doprovodí Steve Rothery (kytara), Pete Trewavas (basová kytara, kytra, vokály), Mark Kelly (klávesy, vokály) a Ian Mosley (bicí), stejně jako před třemi lety. Posledních pár vstupenek z předprodeje sítě Ticketstream je ještě volných. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.