Metaloví CIRCLE II CIRCLE vyjedou na květnové turné

Božský hlas amerických Savatage je tu zpět. Zak Stevens a jeho band CIRCLE II CIRCLE zahrají v Praze a v Brně rámci květnového Reign Of Darkness Europe Tour.

Circle II Circle Circle II Circle Zdroj: pořadatel koncertu

Americká heavy metalová kapela Circle II Circle vznikla v roce 2001 v Tampě na Floridě. O její založení se postaral zpěvák skupiny Savatage Zachary Stevens s Danem Campbellem. Jejímu vzniku však předcházelo Zakovo osmileté působení v powermetalové kapele Savatage. Se Savatage Zak natočil a ozdobil svým hlasem čtyři studiové desky a zažil nejslavnější éru jejich kariéry. Alba z let devadesátých - Edge Of Thorns (1993), Handful Of Rain (1994), The Wake Of Magelan (1995) a Dead Winter Dead (1997) představují opravdové milníky svého žánru. Zakův vysoký a expresivní hlasový rozsah i nesmírná hlasová energie pak garantovala nezapomenutelná a strhující živá vystoupení Savatage. Rockoví pamětníci si jistě vybaví i historicky jediný český koncert Savatage v roce 1997 v Praze.

Čtěte také: Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Na začátku nového milénia Stevens ze Savatage odchází a kapela záhy utlumí svou kariéru. Lépe řečeno transformuje se do projektu Trans Siberian Orchestra. Po dvouletém odpočinku pak Stevens koncem roku startuje svůj comeback do hudebního showbyznysu, podporován jeho hudební rodinou Savatage. Zakládá kapelu s názvem CIRCLE II CIRCLE a bývalí spoluhráči Oliva a Caffery společně píší skladby pro debutové album s názvem Watching The Silence (2003). Debut se následně setká s velkým úspěchem po celé hardrockové a heavymetalové planetě jak u fanoušků, tak i u kritiky. Stejně skvělé recenze má i následné album The Middle Of Nowhere (2005). Třetí studiové album Burden Of Truth (2006) je inspirované knihami Davinciho kod a Svatý krvavý grál.

{youtube}OeuahVq7ONo{youtube}

CIRCLE II CIRCLE se v dalších letech stávají důstojným pokračovatelem hudební linie a odkazu Savatage. Vydávají další skvělé desky Delusions Of Grandeur (2008), Consequence Of Power (2010), Seasons Will Fall (2013) a lonskou novinku Reign Of Darkness. Kapela hojně koncertuje a vystupuje i na těch největších a nejprestižnějších festivalech typu Wacken Open Air.Koncerty letošního turné CIRCLE II CIRCLE budou mít vyvážený setlist, obsahující materiál od Savatage i nejlepší písně z dosavadních sedmi vydaných alb CIRCLE II CIRCLE s důrazem na poslední album Reign Of Darkness. Mimo Zaka Stevense se na pódiu představí jeho spoluhráči v sestavě Mitch Stewart-basa, Bill Hudson-kytara, Christian Wentz-kytara, Henning Wanner-klávesy a Marcelo Moreira-bicí.

Koncerty se odehrají 15.května v Metro Music v Brně a 16.května v Nové Chmelnici v Praze. Lístky jsou v prodeji ve všech předprodejních sítích za jednotných 550 Kč.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář