Metalový stroj jménem Sabaton se řítí do Čech

Švédská metalová skupina Sabaton vyrazila na Swedish Empire Tour na podporu nového alba Carolus Rex. V nové obměněné sestavě se po dobytí festivalu Masters of Rock znovu vrací do České republiky. V březnu zde zahrají hned třikrát.

Sabaton Swedish Empire Tour Sabaton Swedish Empire Tour Zdroj: metalobsession.net

Novinka Carolus Rex slaví úspěch po celém světě. Ve svém domovském Švédsku dokonce album získalo zlaté ocenění za prodání více než dvaceti tisíc kopií. Popularita Sabaton roste ve světě raketově vzhůru a nejinak je tomu i v České republice, kde kapela zaútočí hned na tři česká města.

O koncerty byl u nás obrovský zájem a během několika měsíců byly všechny lístky vyprodány. Pořádající agentura Pragokoncert proto všechny koncerty přesunula do větších prostor. První zastávkou tak bude 7. března Incheba Aréna v Praze. Následující den se Sabatoni přesunou do zlínské sportovní haly Euronics a svoje české tažení zakončí 9. března v Plzni v KD Peklo.

 

 

 

Speciálními hosty koncertů budou Švýcaři Eluveitie, kteří svojí směsicí folk metalu a melodického death metalu nenechají nikoho klidným. Představí nám svoji novou výtečnou desku nazvanou Helvetios. Spolu se Sabaton a Eluveitie dorazí do Čech i maďarská power metalová skupina Wisdom, která taktéž přijede s novou deskou Judas.

Přečtěte si také: MoR 2012: Poslední den završil švédský triumf

Krátce po vydání desky Carolus Rex odešli hned čtyři členové Sabaton, a tak zpěvák Joakim Brodén spolu s basákem Pärem Sundströmem museli najít nové posily. Noví členové, Chris Rörland (kytara), Thobbe Englund (kytara) a Robban Bäck (bicí), do Sabaton zapadli výtečně a podle slov Pära Sundströma „to teď funguje lepé než kdy předtím“. Na otázku, zda nebylo důvodem odchodu bývalých členů Sabaton nedostatečné nasazení, Pär odpověděl: „Ano, to je důvod, proč lidé odcházejí – kvůli nedostatku… Někdy chybí motivace nebo nechtějí absolvovat tak dlouhá turné. A samozřejmě, že když máš lidi na pódiu, kteří tam nejsou na sto deset procent, tak jde vše do háje.

Nyní jsou však Sabatoni v plné síle a neskutečně jim to šlape, o čemž se můžete sami přesvědčit už v březnu.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář