Moderní jazz s kouskem Orientu v podání Omer Klein Tria

Kapelník a plodný skladatel Omer Klein vystoupí se svým triem, které je složeno z neméně kvalitních hudebníků, v Praze v klubu Jazz Time. V pozměněné sestavě u nás zahrají v rámci evropské části světového turné.

Omer Klein Trio Omer Klein Trio oficiální stránky OKT

Jako jeden z nejoriginálnějších a nejnadějnějších skladatelů je označován tento dvaatřicetiletý umělec, který svoji kariéru odstartoval již ve třiadvaceti letech. Se skládáním a komponováním začal mnohem dříve, v první třídě, kdy poprvé zasedl za klavír a nové skladby spojené s improvizací se z jeho pomyslného pera jen hrnuly. I když pochází až z dalekého Izraele, který mu rozhodně přidal v jeho tvorbě kus exotična a prazvláštní energie, vzdělání v oblasti hudby se mu dostalo na amerických školách. Studoval na New England Conservatory v Bostonu pod taktovkou držitele ceny Grammy Danila Pereze a ve studiích pokračoval v New Yorku pod vedením Freda Hersche. V New Yorku se rychle uchytil na zdejší jazzové scéně, stal se kapelníkem v nejprestižnějších místních podnicích (The Blue Note a Jazz At Lincoln Center mluví za vše).

Vydal celkem pět alb, z toho poslední dvě s již zmiňovaným triem. Jejich poslední s názvem To The Unknown, které vydali v březnu loňského roku, bylo nadšeně přijato širokou veřejností. Omer Klein je také držitelem mnoha ocenění z jazzových soutěží včetně belgického Jazz Hoeillart International Competition. V současné době žije a skládá v Německu, kde aktivně tvoří písně pro divadlo (divadelní hra "Lemon Tree"). Nezůstává však na jednom místě a výčet jeho aktivit je téměř nekonečný (vede jako pedagog hudební kurzy v Jeruzalémě a koncertuje téměř po celém světě).

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Trio, které nese v názvu jeho jméno a kde i on sám zastává pozici pianisty, doplňuje na baskytaru Haggai Cohen–Milo. Na bubenické židli se usadil po dlouhém působení Ziva Ravitze mladý Amir Bresler, který se i ve svém věku dokáže projevit a plnohodnotně doplnit skupinu. V prosinci roku 2013 spustili svoje koncertní tour po Německu, Francii a Belgii, které o půl roku později doplnili sólo koncerty jen v Německu a Francii. V rámci jednoho z jejich největších právě započatých tour se dostanou i do našich končin. Předvedou kvalitní a moderní jazz, který má spád. I když je silně ovlivněn modernem, v některých skladbách se dá cítit kousek Orientu inspirovaný rušnými ulicemi Tel Avivu, některé tóny jakoby vystupovaly z předem připravené šablony.

 

 

Společně se představí 29. května v Jazz Timu a určitě se bude na co těšit. Po vyprodaných halách v Miláně, Paříži a dalších světových městech je čas ukázat, že i u nás se najdou ti, co ocení sílu kvalitní hudby.

Další informace

Zanechat komentář

?>