Na brněnský hrad Veveří opět zavítá festival Moravské Hrady

Další ročník kulturně hudebního festivalu Moravské hrady zavítá do Brna. Akce bude jako obvykle dvoudenní a stane se tak v termínu 10. - 11. srpna, kdy v blízkosti Státního hradu Veveří vyroste festivalový areál. Mezi potvrzené interprety pro ročník 2012 patří například Tomáš Klus, David Koller nebo Xindl X a mezi potvrzené kapely se zařadily Buty, Monkey Business, Mig 21 či slovenští Polemic.

Buty Buty Zdroj: buty.cz

Pouhých 20 kilometrů severovýchodně od centra města Brna, nad zákrutem řeky Svratky, tam kde se do ní vlévá potok Veverka, pokrývá rozsáhlý skalní ostroh dnes k nepoznání omšelý a oprýskaný hrad – Státní hrad Veveří. Dlouho opuštěný, několikrát bezohledně přestavěný, sevřený v ošklivém betonovém krunýři, který z něj doslova rve kusy zděného těla.

To je dnešní podoba kdysi slavné královské pevnosti, residence moravských markrabat i pozdějšího hrdého centra jednoho z největších moravských panských velkostatků. Nepovedenými opravami a dlouhodobým zanedbáním byla poškozená stavba posledních několik desetiletí už jen němou výčitkou těm, kteří jsou zodpovědní za to, kam až musel klesnout kdysi slavný hrad, kamenný ochránce „v zádech “ města Brna...

Moravské hrady.cz je letní kulturní festival. 3. ročník festivalu se uskuteční společně s 8. ročníkem festivalu České hrady.cz během léta 2012 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

Moravské hrady - Veveří 10. - 11. srpen

Pátek: NEBE, NO NAME, UDG

Sobota: BUTY, DAVID KOLLER, EWA FARNA, HORKÝŽE SLÍŽE, MANDRAGE, MIG 21, MONKEY BUSINESS, POLEMIC, PROFESSOR LEOPARD, STO ZVÍŘAT, TOMÁŠ KLUS, VISACÍ ZÁMEK, XINDL X

Program festivalu je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény.
Točník - Středočeský kraj, 13. - 14. 7.
Švihov - Plzeňský kraj, 20. - 21. 7. 
Kunětická hora - Pardubický kraj, 27. - 28. 7. 
Rožmberk nad Vltavou - Jihočeský kraj, 3. - 4. 8. 
Veveří - Jihomoravský kraj, 10. - 11. 8. 
Hradec nad Moravicí - Moravskoslezský kraj, 17. - 18. 8. 
Bezděz - Liberecký kraj, 24. - 25. 8. 
Bouzov - Olomoucký kraj, 31. 8. - 1. 9. 

Další informace

  • Název akce: Moravské hrady.cz - Veveří
  • Datum: pátek, 10 srpen 2012
  • Místo: Hrad VeveříBrno
  • Cena: od 200,- Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>