10.09.2022 17:51

Na jaře se do Prahy vrátí Roger Waters

Legendární kapela Pink Floyd je již bohužel minulostí, ale dalo by se říci, že jejím živoucím odkazem je Roger Waters. Řadu let vystupuje sám (s doprovodnou kapelou), několikrát navštívil i naší republiku a má zde nepočítaně fanoušků. Obzvlášť pro ně budiž dobrá zpráva - na jaře se vrátí do Prahy!

 

A máme se na co těšit. Zavítá k nám v rámci první rozlučkové tour „THIS IS NOT A DRILL“ s přelomovou novou rock’n‘rollovou audiovizuální show v kruhovém provedení. Nejznámější písně v úchvatném a precizním provedení v podání Rogera Waterse a jeho kapely jsou zárukou nevšedního hudebního zážitku. Na koncertě zahraje skladby zlaté éry Pink Floyd, spolu s několika svými novými. Zazní jako výzva k akci „Milovat, chránit a sdílet náš drahocenný a nejistý domov na Zemi".

Waters zahraje na kytary, baskytaru a klavír, na pódiu se k němu připojí: Jonathan Wilson - kytary a vokály; Dave Kilminster - kytary a vokály; Jon Carin - klávesy, kytara a vokály, Gus Seyffert - baskytara a vokály; Robert Walter - klávesy, Joey Waronker - bicí; Shanay Johnson - vokály; Amanda Belair - vokály a Seamus Blake - saxofon.
Roger Waters, dnes již devětasedmdesátiletý, je anglický hudebník a skladatel, spoluzakladatel Pink Floyd - jedné z nejdůležitějších a nezapomenutelných hudebních skupin v historii rockové hudby, která vznikla v roce 1965. Za éry této kapely vznikla nestárnoucí alba The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals nebo koncepční dvojalbum The Wall a jsou stále hraná po celém světě.
Roger Waters Pink Floyd počátkem osmdesátých let opouští kvůli rozporům o dalším směřování skupiny. V dalších letech Waters vydává svá sólová alba, především Radio K.A.O.S. (1987) nebo Amused to Death (1992). Dosud posledním sólovým albem je Is This the Life We Really Want ? z roku 2017. Roger Waters od roku 1999 neúnavně koncertuje, v Praze vystoupil s koncertním provedením alb The Dark Side of the Moon i The Wall. Jeho vystoupení jsou vždy zážitkem pro uši i oči, hudba je vždy doprovázena propracovanými a působivými klipy a světelnými efekty v podobě reflektorů i laserů.

 Čtěte také: Alter Bridge zavítají do Prahy !

Koncert Rogera Waterse v rámci rozlučkové tour „THIS IS NOT A DRILL“ se v Praze uskuteční ve středu 24. května 2023. Předprodej vstupenek (v cenách 1.990 - 3.290,- korun) bude zahájen pro členy Live Nation klubu 12.9.2022 od 10 hodin, pro všechny ostatní pak 14.9.2022 od 9 hodin. Pro rezervaci svých oblíbených a nejlepších míst tedy neotálejte a na webových portálech LIVENATION, TISKETPORTAL nebo TICKETMASTER včas objednejte.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.