Na Jazz Čtyř kontinentů zavítá izraelský jazzový mág Oz Noy

 Letošní ročník koncertního cyklu Jazz čtyř kontinentů poctí svou návštěvou izraelský kytarista Oz Noy, který představí svou novou desku Twisted Blues, Vol. 2, navazující na svůj neméně úspěšný počin Twisted Blues, Vol. 1 z roku 2011. Pokud jste příznivci jazzu, funku, rocku, blues a R&B, zaškrtněte si v kalendáři datum 21. dubna.

Oz Noy Oz Noy Zdroj: of. web

Oz Noy se na hudební scéně pohybuje již deset let a spolupracoval s řadou významných hudebníků včetně Nelly Furtado, Stinga nebo Michaela Bublého. Již na první desce Ha! z roku 2005 dokázal zaujmout směsicí jazzu, rocku i funku a jen těžko by se dal charakterizovat jako typický jazzový umělec, na to je jeho hudební škála příliš rozmanitá. "Je to jazz, pouze tak nezní," upřesňuje Noy, když popisuje svou fúzi jazzu, funku, rocku, blues a R&B. 

Na albech Twisted Blues Vol. 1 a 2 představuje posluchačům svou hlubokou lásku k blues-rocku, včetně inspirace takovými mistry, jakými jsou kupříkladu trumpetista Chris Botti, bubeník Dave Weckl nebo producent a jazzový vibrafonista Mike Mainieri.

Čtěte také: Ben Williams a Sound Effect očarovali Jazz Dock

V rámci koncertu ho doprovodí fenomenální bubeník Gary Nowak, syn jazzového pianisty Larryho Nowaka, který spolupracoval například s Alanis Morissette, Erosem Ramazzottim, Natalií Cole nebo Michaelem McDonaldem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Oz Noy se narodil v Izraeli a ve třinácti začal hrát jazz, blues, pop a rock. V šestnácti už hrál s předními izraelskými hudebníky, ve čtyřiadvaceti patřil ve své zemi ke špičce. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku a zamíchal zdejší hudební scénou svým jedinečným a unikátním hudebním stylem. Jeho první nahrávka Oz Live pochází z roku 2003, ale za debutovou desku se počítá právě Ha! z roku 2005. Zatím jeho posledním albem je živák Asian Twistz z roku 2015, na němž s ním hrál také Dave Weckl (bicí) a Etienne Mbappe (baskytara). Za své úspěchy Noy obdržel i cenu čtenářů časopisu Guitar Player za nejlepší kytarový rif roku 2007, o rok později se stal nejlepším objevem a poslední cenu z roku 2013 získal za nejlepšího venkovního kytaristu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Earth, Wind & Fire Experience

  Cenami Grammy ověnčený kytarista Al McKay přiveze do Prahy elitní sestavu losangeleských vynikajících funkových, soulových a jazzových muzikantů ve strhujícím show Earth, Wind & Fire Experience. Koncert Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience proběhne ve Velkém sale pražské Lucerny 4. listopadu 2019.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.