03.12.2023 11:53

Nickelback zahrají v Praze Doporučeno

Nickelback Nickelback Zdroj: pořadatel koncertu/Richard Beland Large

Kanadská rocková kapela, která má spostu příznivců, ale také hromadu odpůrců se vydává na evropské zastávky v rámci Get Rollin' World Tour 2024. Představí tak své nové album, již desáté v pořadí Get Rollin´. Česká republika bude taktéž jednou ze zastávek zmíněného turné.

Nickelback byli v roce 2009 časopisem Billboard vyhlášeni "nejúspěšnější rockovou skupinou desetiletí". Čtveřice ve složení Chad Kroeger, Ryan Peake, Mike Kroeger a Daniel Adair, která je celosvětově proslavená svými kariéru určujícími a oceňovanými hity "How You Remind Me", "Photograph", "Far Away" a "Rockstar" a dalšími, je jednou z komerčně nejúspěšnějších a nejvýznamnějších kapel posledních dvou desetiletí. Jejich úspěch zahrnuje celosvětový prodej více než 50 milionů nosičů, což upevnilo jejich status jedné z nejprodávanějších skupin všech dob a druhé nejprodávanější zahraniční skupiny v USA v dekádě 2000, hned za Beatles. Jejich nepřehlédnutelný a neodolatelný hit "How You Remind Me" byl vyhlášen Billboardem jako "Top Rock Song of the Decade" a byl nejhranější písní v amerických rádiích.

Kromě všech těchto ocenění byli také vyhlášeni "Nejlepší rockovou skupinou desetiletí" časopisu Billboard a získali devět nominací na cenu Grammy, tři American Music Awards, World Music Award, People's Choice Award, dvanáct cen JUNO, sedm MuchMusic Video Awards a byli uvedeni na kanadský chodník slávy (2007) a do kanadské hudební síně slávy (2023). Nickelback se může pochlubit více než 23 singly na vrcholu hitparád a fanoušky po celém světě, více než dvanácti po sobě jdoucími vyprodanými světovými turné, na kterých hráli pro více než 10 milionů oddaných a obdivujících fanoušků.

Kdo bude předskakovat?

Páté studiové album Anxiety Replacement Therapy Lottery Winners vyšlo 28. dubna 2023 a debutovalo na prvním místě britské oficiální albové hitparády. Bylo to páté nejprodávanější album prvního týdne roku, kterého se ve Velké Británii prodalo více kopií než U2 a Miley Cyrus. Album se dočkalo celosvětového uznání kritiků. Album se zabývá duševní nemocí a ADHD v životopisném, chronologickém příběhu osobního vykoupení. Píseň "Letter to Myself" byla napsaná dvanáctiletému Thomovi poté, co byl vyloučen ze školy a cítil se jako nepřizpůsobivý, aby mu řekla, že vše dobře dopadne. 'Worry', 'Long Way Down' a milostná píseň o antidepresivech 'Sertraline' jsou také z těch zabývající se problematičtějšími tématy. S postupem alba se nálada odlehčuje a písně jako 'Not Alone' a 'Let Me Down' poskytují Thomovi útěchu na jeho cestě. Závěr tvoří 'Anxiety Replacement Therapy', která poeticky spojuje všechny ostatní písně na albu.

Do Prahy, konkrétně do O2 areny, zavítají Nickelback s novou deskou Get Rollin´, ze které určitě znáte singly Those Days nebo San Quentin, ve čtvrtek 6. 6. 2024. Ceny vstupenek jsou od 1490 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.