Nigerští Etran Finatawa zahrají v Praze

Každý, kdo si rád poslechne hudbu z jiných, než našich zeměpisných šířek, by měl zbystřit. Na konci května totiž saharský vítr zavane do Paláce Akropolis pouštní blues kapely Etran Finatawa.

Kapela Etran Finatawa Kapela Etran Finatawa Zdroj: edmontonfolkfest.org

Toto uskupení, které je tvořeno původními obyvateli saharské pouště z kmene Touaregů a kmene Wodaabe, hraje už deset let. Za dobu své existence stihli nahrát 4 alba a v roce 2007 byli nominováni na cenu BBC Radia 3 za objev roku. Poslední album, které spatřilo světlo světa roku 2013, se jmenuje The Sahara Sessions a vzniklo v autentickém prostředí nomádského stanu na Sahaře.

 

 

V hudbě kapely Etran Finatawa se snoubí zvuk elektrických i akustických kytar, tradičních perkusí, vyrobených například z tykví, a svébytného hlasového projevu saharských nomádů. Vzniká tak jedinečná směsice tradiční africké hudby a zvuků západních nástrojů. Nutno také dodat, že kapela se ve své tvorbě nebojí vyjádřit k palčivé situaci, která v oblasti dnešního Sahelu panuje.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Etran Finatawa už v Čechách jednou zahráli, a to roku 2007 v rámci Respect festivalu. Jejich letošní zastávka slibuje jedinečný zážitek, který se našincovi poštěstí vidět málokdy.

Koncert se odehraje v pondělí 26. května v pražském Paláci Akropolis. Začátek je naplánován na půl osmou večer. Vstupenky jsou do 20. dubna k dostání v předprodeji za 250 korun na stání a za 300 korun na sezení. Od 21. dubna zdraží, vstupenka na stání bude stát 300 korun, na sezení 350 korun.

Další informace

  • Název akce: Etran Finatawa
  • Datum: pondělí, 26 květen 2014
  • Místo: Palác Akropolis
  • Cena: 250-350 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář