Ostrava v plamenech doplňuje line up o W.A.S.P.

Jak jsme již na našich stránkách avizovali, pořadatelé prvního ročníku konceru Ostrava v plamenech slibovali k již oznámeným kapelám odtajnit ještě jedno velké jméno. Nyní je jasno - do Ostravy 2. srpna 2014 zavítají legendární američtí W.A.S.P.

Blackie Lawless - W.A.S.P. Blackie Lawless - W.A.S.P. Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Kapela svou show v Ostravě, kam zavítá vůbec poprvé, pojme opravdu velkolepě a po americku - přivezou si vlastní scénu a máme se tady opravdu na co těšit. I když mají muzikanti za sebou více než třicetiletou
kariéru, stále jim to šlape na plný plyn a na velkých festivalech stále patří mezi hlavní hvězdy. U nás jsme je mohli naposledy vidět na Metalfestu v roce 2012. Pokud jezdíte na mega festival do Wackenu, viděli jste je a opět je uvidíte i tam.

 

{youtube}ewF82WLNLhw{/youtube}


O tom, co znamená název W.A.S.P., koluje mnoho dohadů a není v tom úplně jasno. Jisté však je, že hlavní osobností a tahounem celé bandy je nestárnoucí zpěvák a kytarista Blackie Lawless. Spolu s dalšími muzikanty z Los Angeles se proslavili geniální rockovou muzikou doplněnou o pódiovou show, z které přímo srší energie a strhává fanoušky nejen v prvních řadách. Do paměti rockerů po celém světě se zapsali již svým prvním singlem Animal (I fuck like I beast) v roce 1984. Následovalo bezejmenné album, z něhož vzešly hity jako I wanna be somebody, L.O.V.E. machine anebo Sleeping in the fire. V roce 1985 pak zabodovali albem The last command s hity Wild child, Blind in Texas anebo Cries in the night. Již zmíněná píseň I wanna be somebody patří dodnes mezi 100 největších rockových hitů v celé hudební historii. Prodej jejich alb se počítá na miliony. 

 

Čtěte také: Co mají společného Ostrava v plamenech a první máj v Praze ?

 

Nový festival Ostrava v plamenech má ambice stát se jednou z letošních největších rockových akcí na Ostravsku především kvůli hvězdným kapelám z Čech i zahraničí. Spolu s W.A.S.P. zahraniční hudební scénu zastoupí Sonata Arctica z Finska, z tuzemských kapel se představí Dymytry, Citron, Kreyson, Legendy se vrací a Doga.
Bližší informace můžete aktuálně sledovat na www.ostravavplamenech.cz.
Pokud se do Ostravy chystáte, s nákupem vstupenek neváhejte, do konce února jsou v prodeji za zvýhodněnou cenu.

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Další informace

  • Název akce: Ostrava v plamenech
  • Datum: sobota, 02 srpen 2014
  • Místo: Ostrava
  • Cena: 590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář