Badi Assad představí v Praze nové album

Brazilská hudebnice Badi Assad vystoupí 10. března v pražském klubu Jazz Time, kde zahraje skladby ze svého nejnovějšího alba Between Love and Luck. Album vyšlo loni na jaře.

Badi Assad Badi Assad Zdroj: badiassad.com

Badi Assad zpočátku hrála na klavír, ve čtrnácti letech však klavír nahradila kytara. Badi tak následovala své dva bratry, kytaristy Sérgia a Odaira (Duo Assad). Velice brzy na to začala získávat nejrůznější ocenění. V sedmnácti letech ji mezinárodní festival Villa Lobos jmenoval nejlepší brazilskou kytaristkou. O rok později vydala své první sólové album Dança dos Tons. Talentovaná muzikantka propojuje styly world music, pop, jazz a brazilské flamenco s naprosto ojedinělým pojetím a ztvárněním hudby, které ještě ostatní umělci nepřinesli.

 

 

Badi při svém hraní využívá nejrůznějších zvuků, jež vytváří vlastními ústy nebo tělem. Na hudební scéně se úspěšně drží už dvacet let a za tu dobu vydala jedenáct sólových alb, několik DVD, sklidila řadu cen, spolupracovala s významnými světovými hudebníky a hrála na mnohých slavných festivalech (například na kanadském Montreal Jazz Festival či holandském North Sea Jazz Festival).

Přečtěte si také: Zemřel Paco de Lucía, andaluský král flamenca

Její hudba je temperamentní i lyrická a při skládání je Badi velmi ovlivněna svými životními příběhy i událostmi. Ti, kteří mají zájem vidět v pondělí 10. března v klubu Jazz Time unikátní vystoupení Badi Assad, si mohou zakoupit lístky na stránkách pořadatele nebo v prodejní síti Ticketpro za 300 korun. Koncert začíná ve 21 hodin.

Další informace

  • Název akce: Badi Assad
  • Datum: pondělí, 10 březen 2014
  • Místo: Jazz TimePraha
  • Cena: 300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář