pátek, 04 červenec 2014 13:00

Ostravské plameny se rozhoří již za necelý měsíc

Napsal(a)
Blackie Lawless-W.A.S.P. Blackie Lawless-W.A.S.P. Zdroj: pořadatel koncertu

Průběžně vás informujeme o prvním ročníku festivalu Ostrava v plamenech, který pro vás připravil pořádný rockový nářez.

 

Brány areálu Dolní oblasti Vítkovice se otevřou již za necelý měsíc v sobotu 2. srpna. Pozvány jsou české rockové legendy Citron, Kreyson a Doga, doplní je Legendy se vrací a mladí stále populárnější Dymytry. Ale to zdaleka není všechno. Co by to bylo za festival, kdyby nedal do ostravského ohně i žhavá želízka, kterými letos bude Sonata Arctica z Finska a W.A.S.P. z USA v čele s Blackie Lawlessem.

 

 

Tito američtí rockeři přijedou do Ostarvy poprvé a je nutno ocenit, že letos se rozhodli navštívit a zahrát pouze na několika málo festivalech v Evropě. Potkat se s nimi můžete ještě například v německém Wackenu, kam jsou rovněž pozváni jako headlineři.
Kapela letos oslavuje – je tomu 30 let, kdy vyšlo jejich eponymní album, ze kterého se uchytily hity jako I wanna be somebody, Sleeping in the fire či On your knees. A právě z tohoto alba na koncertě v Ostravě jistě zazní několik skladeb. Přidají samozřejmě i spoustu dalších, novějších a neméně známých, které doprovodí svou divokou pódiovou show, jak jsme již u nich zvyklí.

 

Čtete také : Pořadatelé festivalu Ostrava v plamenech myslí i na vaše pohodlí

 

Kromě muziky bude v areálu Dolní oblasti Vítkovice i možnost sportovního vybití, a to doslova – můžete vyzkoušet pěkně tvrdý thaibox a jemu podobné souboje, které budou probíhat pro zpestření festivalu během přestávek mezi jednotlivými kapelami formou exhibičních zápasů.
Pokud máte raději historii, máte jedinečnou možnost prohlédnout si celý areál s průvodcem, který bude mít připraveno spoustu zajímavostí o této národní kulturní památce.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro za 890 korun. S nákupem neváhejte, na místě byste zaplatili o stovku víc.

Přehled

 • Název akce: Ostrava v plamenech
 • Datum: sobota, 02 srpen 2014
 • Místo: Ostrava
 • Cena: 890 Kč

Další články

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };