Hudba & pivo, pivo & hudba

Pro někoho věci nesouvisející, pro jiného naopak si jedno bez druhého ani nelze představit. Každopádně toto spojení velmi ovlivní letní hudební scénu. 

Festivalový dav Festivalový dav Zdroj: Staropramen.cz

Napsat tuto pozvánku tak, aby nebyla jen reklamou na pivo, byl docela oříšek. Ale Staropramen jako partner hrdě stojí za několika velkými festivaly a kromě sebe pomůže samozřejmě i vám. Všem hudebním fandům pomůže přinést řadu koncertních a festivalových zážitků. Je to tedy typická win-win situace.

Dosavadní festivaly, doprovázené točeným Staropramenem - Rock for People, Rock for Church(ill) nebo třeba Votvírák, se letos rozrostou hned o celou sérii festivalů České a Moravské hrady.cz. Staropramen se řídí heslem „vždy je možné nabídnout více“. Prý v hudbě. Ale vzhledem k tomu, že typický rockový fanoušek není zrovna znám jako abstinent, může toto partnerství probíhat ve více rovinách...

„Když jsme zvažovali, jakým směrem posílit naše působení v hudební oblasti, „hradní“ festivaly byla série, kterou jsme měli na prvním místě. Lákala nás ta krásná místa, letní termíny, vždy nabitý program a tisíce dobře se bavících lidí na každém místě. Proto jsme velmi rádi, že od letošního roku budeme u této atraktivní a dlouhé série koncertů pod širým letním nebem,“ říká k uzavřenému partnerství Jan Vošta, event&sponzoring manager společnosti Pivovary Staropramen.

 

Čtěte také : Rock for People bude mít festivalovou jedenáctku 

 

Festival České hrady.cz bude mít letos kulatý 10. ročník a uskuteční se společně s festivalem Moravské hrady.cz (s o něco méně kulatým 5. ročníkem) na našich významných historických památkách v osmi různých krajích. 

„Staropramen nám nabídl nejlepší podmínky ze všech tuzemských pivovarů. Má výborné informace, přehled o kulturním dění a zásadně podporuje českou kulturu. Historická místa, na kterých se letní kulturní festivaly České hrady.cz a Moravské hrady.cz konají, jsou patřičným místem pro oslavy 145. výročí pivovaru Staropramen a jsem přesvědčen, že společně posuneme „hradní“ festival o další stupínek výš,“ říká Viktor Souček, jeden z organizátorů festivalů České a Moravské hrady.cz.

Co vás tedy čeká navíc? Staropramen nabízí široké portfolio piv. „Pestrá nabídka několika druhů dobře vychlazených piv, které návštěvníci dostanou bez dlouhého čekání. To je základ naší nabídky lidem, kteří navštíví tyto festivaly. Postaráme se také o pohodlná a krytá sezení,“ slibuje Jan Vošta. Nesmíme pominout ani duchovní opojení - akce se budou odehrávat v krásných historických památkách. Budou tak mít netradiční atmosféru, kterou se odlišují od ostatních letních festivalů. V ceně vstupenky na festival budou zahrnuty i prohlídky expozic hradů. Kromě samotné hudby (a piva) tak festivaly pomáhají rozvoji turistického ruchu a samotného zviditelnění těchto památek.

Aby nevypadalo, že je snad hudba zatlačena do pozadí: program festivalů stojí na špičkách české a slovenské hudební scény: Wanastowi Vjecy, Tomáš Klus, Sto zvířat, Vypsaná Fixa, Mandrage, No Name, Divokej Bill, Horkýže Slíže, Monkey Business, Portless, Michal Hrůza, Xindl X, Rytmus, Ben Cristovao, Adam Mišík. Perličkou budou legendy Olympic, Visací zámek, Abraxas či Miro Žbirka

Festivaly proběhnou v těchto termínech (na těchto místech):

Točník (Středočeský kraj) 11. - 12. 7. 2014
Švihov (Plzeňský kraj) 18. - 19. 7. 2014
Kunětická hora (Pardubický kraj) 25. - 26. 7. 2014
Rožmberk nad Vltavou (Jihočeský kraj) 1. - 2. 8. 2014
Veveří (Jihomoravský kraj) 8. - 9. 8. 2014
Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj) 15. - 16. 8. 2014
Bezděz (Liberecký kraj) 22. - 23. 8. 2014
Bouzov (Olomoucký kraj) 29. - 30. 8. 2014

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář