06.12.2013 9:00

Pete Doherty a Babyshambles dorazí do Prahy s novou deskou Doporučeno

Do pražského klubu Lucerna Music Bar dorazí 9. prosince kontroverzní rocker Pete Doherty s kapelou Babyshambles. Skupina letos vydala novou desku a tak je koncert velmi očekávanou hudební událostí konce roku 2013.

Anglická indie rocková kapela Babyshambles vznikla v roce 2003 v Londýně. U zrodu skupiny stál známý rock'n'rollový bouřlivák Pete Doherty, který tak reagoval na rozpad domovské formace The Libertines. Kvůli nekonečným drogovým a alkoholovým excesům, po kterých následovala zatčení a soudy, byl hudebník často v hledáčku bulvárního tisku. Kromě působení ve zmíněné kapele se zpěvák, kytarista a básník Doherty proslavil také manželstvím se supermodelkou Kate Moss.

Babyshambles jsou ovlivněni především punkovými a ska vlivy. Na svém kontě mají několik nahrávek, přičemž za nejoblíbenější desku fanoušků můžeme označit Shotter's Nation z roku 2007. Té předcházel debut Down in Albion produkovaný Mickem Jonesem z legendárních The Clash. Z první řadovky vybrala kapela singl Fuck Forever, který se ve Spojeném Království umístil na čtvrté příčce hitparády. Letos Doherty a spol. navázali třetí řadovou deskou, kterou je povedená nahrávka Sequel to the Prequel. Charakteristickým rysem kapely jsou časté změny sestavy, takže můžeme jen stěží odhadovat kdo 9. prosince přijede do Prahy. Jisté je však jedno - Pete Doherty je jen jeden a pokud skutečně dorazí (v minulosti kvůli drogám, alkoholu a následným odvykačkám často rušil vystoupení), máme se na co těšit!

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.