Pivo a rock'n'roll už brzy v Praze

Za měsíc odstartuje svůj již 7. ročník Český pivní festival, v rámci kterého se již podruhé můžeme těšit na Rock'n'Beer fest. Z tiskové konference k oběma akcím, která se uskutečnila 15. dubna, pro vás máme další novinky.

Momentka z Českého pivního festivalu Momentka z Českého pivního festivalu Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Pokud máte rádi dobrou muziku a pivo, následující informace jsou určeny právě pro vás. Český pivní festival už má u nás svou tradici i přes to, že místo jeho konání se mění. Pro jeho letošní ročník doslova připravila půdu akce Olympijská Letná - rozlehlý prostor o rozloze 3 675 metrů čtverečních na písčité Letenské pláni bude ve dnech 15. až 31. května 2014 patřit milovníkům piva. A nejen jim. Díky hlavnímu doprovodnému hudebnímu programu nazvanému Rock'n'Beer fest si může každý přijít poslechnout téměř padesát kapel, které prošly nejen internetovým výběrovým sítem, ale jejichž soutěžní písně si poctivě poslechli i odborní porotci a všechny výsledky se pak zprůměrovaly. Takže žádná protekce, žádné úplatky - poctivý výběr ze všech celkem 366 přihlášených ! A odbornými porotci byli lidé z branže - Viktor Dyk, Michal Novák, Honza Dědek, Daniel Anděl, Jiří Vaněk, Michal Motyčka alias Niceland, Boris Carloff, Nikol Štýbrová a osobně i ředitel Českého pivního festivalu Tomáš Král. On sám potvrdil, že všichni porotci poctivě vyslechli všechny soutěžící a výběr byl velice náročný.


Čtěte také : Rock'n'Beer fest startuje druhý ročník

 


Letošní ročník nabídne výhradně české pivo i české kapely. Třemi koncerty se mimo soutěž představí skupiny některých z porotců : 18. května Niceland, 23. května Natural a 27. května The Switch. Vybrané party z řad poloprofesionálních i amatérských muzikantů, se pak postupně vystřídají na jednom podiu v průběhu celého festivalu. Přesný line-up najdete spolu s dalšími informacemi na www.ceskypivnifestival.cz. A pozor - soutěžení ještě není konec. Během celé akce můžete hlasovat pro nejoblíbenější kapelu, které si zde zahrají. I pravidla k tomuto klání najdete na festivalovém webu. Nabídka je opravdu pestrá. A pokud si k muzice nevyberete ani jedno z více než 60 nabízených druhů piv, na suchu určitě nezůstanete. Pořadatelé festivalu myslí na všechno. Kromě všudypřítomného piva a nealkoholických nápojů pro vás připravili stánky s nabídkou vín, kde vám nejen nalejí ale o vínku poví i několik zajímavostí. Dále kavárnu, cukrárnu i s dobrotami s pivní příchutí a v neposlední řadě spoustu dobrého jídla. To se pak neomezí pouze na tuzemské recepty, ale naopak se v průběhu festivalu vystřídají různé kuchyně od evropských přes asijské až po americké. Bude velice náročné skloubit vybranou kapelu s vybranou nabídkou jídla či piva v jednom dni, mnozí z vás pak budou muset přijít i opakovaně ...

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Platit se bude opět festivalovými tolary, už ne raženými jako v prvních ročnících, ale v elektronické podobě. K zakoupení bude kreditní karta s minimálním počtem 5 tolarů, jeden v hodnotě 45 korun. Zájem o festival je velký, první den je díky rezervačnímu systému již beznadějně vyprodán. Ani vy nepodceňujte celkovou kapacitu a zajistěte si své místo včas.

 

ROCK´N´BEER FEST 2014
SEZNAM KAPEL

 

Ajdontker
Annešanté
BAGS
BARBAR PUNK
BLOOSERS
BLUE BROTHERS
BONEBROKE
Beggar´s Velvet
Blues Mystery
Come and Play
Dlouhej tah
EXIL 51
Euphonix
Forbidden Fruit
Fourth Face
Hot Pants
Huménečko
Last Station
Lex Barker
Loco Loco
Los Chilakillerz and The Guacamole Sound Systém
Malashnikow
Mike On Fashion
Minute to Escape
Mortimor
Natřije
Neotype
No Brake
Noisebone
Pell-Mell 59
RUSTY NAIL
SOUPERMAN
Street´n´Banana
THE TRAVELERS
ULZANA
W.A.F.
WE CAME FROM HORROR
Wertex
Whatrock
Windy
Your last breath
Z davu
Zajic Company
Yelllowe
Čardáš Klaunů

 

Další informace

  • Název akce: Rock'n'Beer fest
  • Datum: čtvrtek, 15 květen 2014
  • Místo: LetnáPraha
  • Cena: 45 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář