úterý, 21 říjen 2014 07:00

Portless vyráží na podzimní turné

Napsal(a)
Portless Portless Zdroj: management kapely

Letní festivaly skončily, je čas vrátit se do tepla klubových scén. Kapela Portless se v listopadu rozjede do několika měst po celé České republice v rámci Komerční banka Portless tour pro Unicef.

Rok se s rokem sešel a Portless se vydají na své druhé podzimní klubové turné. Těšit se můžeme na nové písně i ty staré v nových aranžích. V klubových prostorech budeme mít k muzikantům Kryštofovi Michalovi (zpěv), René Ryparovi (kytara), Janu Dalibovi (baskytara) a Zbyňku Raušerovi (bicí) blíž, než na velkých festivalových scénách. „Po fantastickém létu, kde byl pro nás každý koncert skutečná lahůdka se na klubové turné opravdu těším jako nikdy předtím. Máme nový setlist a zazní i písně, které jste v nových úpravách ještě neslyšeli," říká Kryštof Michal.
S sebou na turné vezmou i předkapelu Lola běží, která  si za poslední dva roky zahrála s velkým úspěchem na několika festivalech, navštívila více než stovku měst a v září pokřtila své debutové album. Jako host se během turné ještě představí rapper Henry D

Portless od svého založení spolupracují s nadací Unicef, nejinak tomu bude i během nadcházejících koncertů. Napsali pro ni píseň Run Away, ke které právě natáčejí videoklip, jenž bude součástí probíhající kampaně k 25. výročí podepsání Úmluvy o právech dítěte. Honza Daliba k tomu dodává: „Pro nás je to jisté poslání a chci, aby se lidé pomocí nás a našich koncertů dozvěděli, že můžou pomoci."
Z názvu turné je patrné, že v něm bude mít prsty i Komerční banka, která umění a kulturu často podporuje. Své jméno spojila s koncerty Vojty Dyka a nedávným veleúspěšným návratem kapely Lucie.

Čtěte také: Portless startují své první turné

Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích nebo u místních pořadatelů. Jednotlivé zastávky turné budou:
  7.11. Krnov (klub Kofola)
  8.11. Frýdek Místek (klub Stoun)
14.11. Litomyšl (klub Kotelna)
15.11. Ostrava (klub Barák)
28.11. Brno (klub Metro)
  2.12. Praha (klub Roxy)

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Přehled

 • Název akce: Komerční banka Portless tour pro Unicef
 • Datum: neděle, 02 listopad 2014
 • Místo: Krnov klub Kofola
 • Cena: od 215 Kč

Další články

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

 • Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny

  Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru narozeninové oslavy převzal od zástupců vydavatelství Universal Music Platinové desku za album Sexy Exity a oznámil termín další velké samostatné koncertní show. Zpěvák zazpíval novou píseň a odtajnil i plány na rok 2021.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };