První várka českých jmen na Rock for People 2012 Doporučený

Aktuální seznam potvrzených interpretů předznamenává souboj mezi Velkou Británií a Spojenými Státy, jádro však zůstává tradičně české. Po jiskřivé plejádě zahraničních jmen připisuje na narozeninový playlist Rock for People jedenáctku tuzemských interpretů. A sází na jistotu.

Tata Bojs Tata Bojs Martin Chochola/Musicweb.cz

Či spíše publicitu. Na seznamu nově odkrytých hvězd lze totiž vyhledat novopečené držitele hudebních cen, v čele s Tomášem Klusem. Písničkář nyní zažívá plodnou sezonu a za kritikou pochvalované album Racek sklízí kýžené ovoce. Hned tři okřídlené sošky převzal letos v březnu v rámci udílení cen Anděl 2011, konkrétně v kategoriích Album roku, Zpěvák roku a Nejprodávanější album roku. Ve stejné soutěži se blýskli i plzeňští punk-rockeři Mandrage, kteří si od Akademie populární hudby vysloužili prvenství v sekci Skupina roku.

Svého zástupce budou mít na letošním, jubilejním 18. ročníku festivalu Rock for People, také aspiranti na Cenu Apollo. Oblíbencům z Hanspaulky Tata Bojs sice hlavní, a jediná, cena za album roku unikla, zato se jim podařilo vyprodat kluby během loňské tour Ležatá osmička. Jejich fanouškovská základna platí za jednu z nejdivočejších u nás. Přesvědčit se o tom budete moci právě na Rock for People 2012.

Na oslavách plnoletosti nebudou v Hradci Králové chybět ani festivaloví klasici. Žánrově harmonický line-up dále doplní Aneta Langerová, Vypsaná Fixa & Mňága a Žďorp, Monkey Business, Mig 21, Horkýže Slíže, Support Lesbiens nebo legendy jako Čechomor & Mladí Srdcem či Meky Žbirka, který si své proslulé hity zanotuje v doprovodu slovenského komorního orchestru Cappella Istropolitana.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář