Reinkarnovaná legenda Death bude v Praze rozesévat smrt

V neděli 17. listopadu se neuvěřitelné stane skutečným když v pražském hudebním klubu Roxy vystoupí reinkarnace legendární metalové ikony Death. Dítko Chucka Schuldinera na tour doprovází německá špička technického death metlalu Obscura a švýcaři Darkrise. Vejdeme se do Chmelnice všichni?

Zakladatelé death metalu Death Zakladatelé death metalu Death Zdroj: metalmusicarchives.com

Myšlenka na obnovení Death ve formě „tribute“ projektu na počest zakladatele a hlavního mozku kapely Chucka Schuldinera vznikla v roce 2012. Tehdy se skupina bývalých členů kapely dohodla, že právě benefičním turné vyjádří poctu frontmanovi Chuckovi, který se stal obětí rakoviny v roce 2001. Secvičil se materiál a formace objela velká americká města dávaje tak šanci fanouškům, kteří nestihli vidět naživo Death ještě předtím, než se kapela rozpadla.

Čtěte také: Leprous přenesli Prahu do jiné dimenze

Rok se s rokem sešel a turné je tu znovu a to v mohutnější formě. Rozsáhlá část koncertů po USA je už minulostí a oživení Death se rozhodli projet i značnou část Evropy včetně Česka. Kapela je složena z Paula Masvidala a Seana Reinerta, kteří s Death nahráli album Human. Basu obstará Steve DiGiorgio (Human a Individual Thought Patterns) a nesmrtelného Chucka zastoupí Max Phelps, který také naživo vystupuje s Cynic.

 

 

Setlist skladeb by měl hodně stavět právě na albu Human, ale půjde i dále do minulosti až k prvotině Scream Bloody Gore nebo naopak i k poslední studiovce The Sound of Perseverance. Kromě masérů Darkrise naladí na tu správnou notu publikum také německá deathová mlátička Obscura u které je zrovna vliv stylotvůrců Death nepřehlédnutelný.

Další informace

  • Název akce: Death to All Tour
  • Datum: neděle, 17 listopad 2013
  • Místo: Nová ChmelnicePraha
  • Cena: 420 Kč v předprodeji
Napsal(a):

Zanechat komentář