Rock for People přihazuje: H2O, The Computers a I Killed The Prom Queen

Energie a tanec ve všech podobách. To je neoficiální motto jubilejního 18. ročníku festivalu Rock for People. Kdo si ale myslel, že mu na narozeninové dovádění postačí rozvolněné boky, šeredně se plete. Do Hradce Králové míří smečka protřelých pankáčů z Ameriky H2O, kteří na cestě do Evropy ještě naberou kolegy z anglického Doveru. Bez ostrých loktů tedy raději nevystrkujte paty ze stanu. A pokud je pro vás punk jen vlažným čajíčkem, metalcoristé I Killed The Prom Queen to jistě spraví.

The Computers The Computers Zdroj: Iheardin.com

H2O

V jakém lepším koutě světa začít kariéru než v nablýskaném Manhattanu? Psal se rok 1995, když si Toby Morse, bedňák slavné hardcoreové kapely Sick Of It All, uvědomil, že tudy cesta k úspěchu nevede. Práce nosiče ho neuspokojovala tak, jak si představoval. S nespokojeností v životě se rozhodl jednou provždy skoncovat, a zvolil proto dráhu příjemnějšího zla – založil vlastní kapelu H2O.

Následoval klasický kolotoč. Nekonečná série vystoupení, včetně předskakování legendám Rancid a No Doubt, debut H2O, japonská mise s druhým CD Thicker Than Water a mimochodem dalších pět desek. Zanedlouho zavítají do Česka s nejnovějším počinem Don´t Forget Your Roots. Aktuálním albem, jež obsahuje covery skladeb hudebních vzorů H2O, tak tuzemským posluchačům nabídnou vhled do prenatální éry skupiny.

Uhlazenost by v hardcore punku nikdo nehledal, drogy jsou však pro členy tabu. Jako zastánci subkultury straight edge odmítají jakékoliv návykové látky. Frontman Toby Morse se dokonce zhostil hlavní role v kampani proti užívání drog a stal se její tváří.

The Computers

Na tvrzení, že Praha patří mezi nejkrásnější hlavní města v Evropě, by The Computers zcela určitě přitakali. V lednu letošního roku otestovali jevištní prkna strahovské Sedmičky, o tři měsíce dříve rozehřáli publikum pro The Subways v Lucerna Music Baru. A země dobrého piva jim patrně přirostla k srdci. Do areálu Festivalparku přijíždí s třaskavou náloží This Is The Computers (2011).

Vydání debutové desky patří dozajisté k významným mezníkům interpretovy kariéry, které si zaslouží v biografii zvláštní odstavec. Mladí a začínající umělci na šperkování uceleného materiálu tráví dlouhé měsíce s ambicí dobýt hudební průmysl již napoprvé. Možná je to punkovou nekonvenčností, možná přemírou mladické nerozvážnosti, The Computers vyrukovali s debutem za čtyři dny. Ze čtyřiadvacetiminutové stopáže sice naporcovali slušných jedenáct kousků, zato výživných. Tady se sluší vložit malé upozornění: pokud necháte album plynout plných 24 minut, vězte, že se z bludného kruhu ostrého garage punku, masivního hardcoru a hravého rock´n´rollu vymotáte jen těžko.

 

I Killed The Prom Queen

Probleskla Vám hlavou myšlenka, jak může kapela přijít ke jménu Zabil jsem královnu maturáku? Pětičlenná parta z australského Adelaide Vám (ne příliš ochotně) nabízí klíč k rozřešení záhady: "Je to hláška z našeho oblíbeného béčkového hororu. V době, kdy jsme nad jménem přemýšleli, nám bylo o dost míň a přišlo nám to prostě vtipné."

Už z názvu lze ale odhadnout, že se za tajemnou maskou skrývají tvrdí hoši. Vládnou sice pekelným metalcorem, smrtící zbraně však tasit nehodlají. I Killed The Prom Queen si v červenci odbydou festivalovou premiéru v rámci Rock for People 2012 a již nyní je zřejmé, že se budou chtít na jednom z největších festivalů v Česku vystavit v oslňující záři. Fanoušci temné strany se tedy pravděpodobně mohou těšit na zbrusu nové nahrávky z připravovaného alba, které má vyjít letos na podzim. Ostrý metalcoreový dressing dochutí I Killed The Prom Queen samozřejmě také osvědčenými ingrediencemi v podobě tracků z předchozích dvou alb, debutu Choose To Love, Live Or Die a kompilace sestavené společně s kolegy z Parkaway Drive.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář