S AC/DC dokončí turné Axl Rose z Guns N´Roses Doporučený

Před několika dny Vám naše redakce přinesla zprávu o angažování frontmana Guns N´Roses Axl Rose na post hostujícího zpěváka u AC/DC jako náhradu za Briana Johnsona, kterému hrozí absolutní ztráta sluchu a rozhodl se pro zbytek tour Rock or Bust ukončit vystupování na pódiích. Podívejme se blíže na celý průběh této, pro fanoušky AC/DC, šokující skutečnosti a shrňme si, co se od oznámení záskoku Briana událo. 

AC/DC AC/DC Zdroj: www.vol.at

17.dubna (evropského času) se v médiích a na sociálních sítích objevila tisková zpráva (níže v článku), která neudělala radost nejednomu skalnímu fanouškovi AC/DC. Briana Johnsona zastoupí pro zbytek tour frontman Axl Rose z Guns N´Roses. O Brianových problémech se sluchem se vědělo od začátku března. Objevovala se spousta spekulací, kdo ho nahradí na postu zpěváka. Když se na internetu objevily fotky členů AC/DC a Axl Rose jak vychází z toho samého nahrávacího studia většina fanoušků tomu nevěřila, protože se vědělo o návratu Guns N´Roses ve skoro původní sestavě a mohlo se tak jednat pouze o náhodu, že se tito pánové sešli na přátelský pokec. Mezitím ale už bylo dohodnuto, že Guns n´Roses vystoupí 16.4. na festivalu Coachella a když při jejich vystoupení byl na pódium pozván Axlem sám velký malý muž Angus Young bylo jasné, že se o náhodu nejednalo a AC/DC se doopravdy dohodli s Axlem Rosem na hostování pro zbytek tour Rock or Bust 2016. 

Oficiální vyjádření AC/DC: „Členové kapely AC/DC by rádi poděkovali Brianu Johnsonovi za jeho přínos skupině v průběhu minulých let. Přejeme mu vše nejlepší do budoucna a co nejrychlejší uzdravení. Rádi bychom turné dokončili a respektujeme Brianovo rozhodnutí nevystupovat, aby si zachránil sluch. Naším cílem je dokončit zbývající část koncertních závazků vůči všem, kteří nás podporují v průběhu let, a je štěstím, že Axl Rose laskavě nabídl svou podporu, což nám pomůže tento závazek splnit."

AC/DC budou tedy pokračovat v jejich světovém turné s Axlem Rosem jako vokalistou. Jeho evropská část začne 7. května v portugalském Lisabonu a 12. června bude zakončena v dánském Aarhusu. Dne 22. května se v rámci svého turné AC/DC představí také v Praze v Letňanech. V návaznosti na toto evropské turné s AC/DC, Axl Rose vyrazí s Guns N 'Roses, na letní stadiónové turné 'Not In This Lifetime'. Termíny 10 odložených koncertů v USA budou oznámeny v nejbližších dnech a i na nich se představí Axl Rose.

I přesto, že AC/DC pokračují v rozjetém turné, způsobila tato zpráva masivní negativní reakce na sociálních sítích. Mnoho fanoušků se rozhodlo své lístky prodat a domáhalo se také vrácení lístků. Společnost Live Nation nabídla držitelům vstupenek, kteří nejsou spokojeni s volbou hostujícího zpěváka, ať se ozvou kanceláři Live Nation ČR na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Reakcí na nespokojenost fanoušků a nově objevujících se spekulací o tom, že Brian byl vyhozen od AC/DC kvůli jeho stáří, bylo vydáno oficiální prohlášení Briana Johnsona, který se v něm snaží vysvětlit celou situaci a omlouvá se fanouškům za zklamání, které jim tato změna způsobila. Celé prohlášení si můžete přečíst zde:

„Jak všichni fandové AC/DC vědí, zbytek koncertů z Rock or Bust Tour, včetně 10 přeložených koncertů v USA odzpívá místo mě hostující zpěvák, Axl Rose. Rád bych osobně vysvětlil celou situaci a důvody, protože si nemyslím, že dříve vydané články a prohlášení to vysvětlují dostatečně.

7. března jsem podstoupil několik testů a vyšetření předními lékaři, kteří se věnují poruchám sluchu. Ti mi řekli, že pokud budu dál pokračovat v koncertování na takto velkých akcích, hrozí mi úplná ztráta sluchu. Z té zprávy jsem byl v šoku a zároveň si uvědomil, že problémy, které mám, velmi ovlivňují můj výkon na pódiu. Špatně jsem slyšel kytary a začal se bát, že když neuslyším ostatní muzikanty, bude to znát na mém výkonu. A to je něco, co si s čistým svědomím nemůžu dovolit. Fanoušci jsou zvyklí na to, že můj výkon na pódiu je na nejvyšší úrovni. Pokud ale z nějakého důvodu nemůžu takový výkon podat, nemůžu pokračovat a zklamat fanoušky, nebo tak snižovat zbytek celé kapely. Nejsem ten, kdo se vzdává. Rád dokončím to, co začnu, ale lékaři dali mě i spoluhráčům velmi jasně najevo, že nemám jinou možnost, než okamžitě přestat koncertovat. Tehdy to byl nejtemnější den mého života.

Od toho dne jsem podstoupil další testy a vyšetření, ze kterých vyplynulo, že v nejbližší době zkrátka nebudu schopen vystupovat na koncertech a jakýchkoli větších akcích. Zkoušel jsem to i přes tu bolest a nebezpečí, že si sluch ještě více poškodím, ale bohužel jo to na mě moc. Nedá se to zvládnout.

Jsem doslova zdrcen z vývoje posledních dní. Víc, než si kdokoli umí představit. To co prožívám teď je horší, než co jsem kdy v životě zažil. Být součástí AC/DC, nahrávat desky, vystupovat pro miliony oddaných fanoušků po celém světě, po celých 36 let, to byl můj život. Moje životní dílo. Neumím si představit, jak budu pokračovat dál, ale jsem si jistý, že budu vždy součástí AC/DC, když ne osobně tak alespoň myslí a duší. Na každém koncertu. Cítím se hrozně, že jsem zklamal všechny fanoušky, kteří si koupili vstupenky a kteří mě podporovali celé ty roky.

Slova nemůžou popsat můj vděk a srdečně díky všem, za jejich vzkazy a slova nejen za posledních několik dní, ale za celé ty roky. Velmi děkuji také Angusovi a Cliffovi za jejich podporu.

Na závěr chci ubezpečit všechny, že neodcházím do důchodu. Lékaři říkají, že budu schopen se muzice věnovat a pracovat třeba ve studiu. Přesně to mám také v plánu. V tuto chvíli se budu naplno věnovat léčbě, aby se můj sluch zlepšil a já mohl pokračovat třeba i v koncertování. Výsledek je nejistý ale já věřím, že se to podaří. Vše ukáže až čas.

Ještě jednou všem moc děkuji za jejich podporu a pochopení.“

Celé to vypadá, že budeme svědky zvláštního momentu v historii rockové hudby, kdy skupina AC/DC bude vystupovat s hostujícím zpěvákem. Případní zájemci o koncert AC/DC v pražských Letňanech mají možnost ještě zakoupit lístky v síti Ticketpro.

Brianu Johnsonovi přeje naše celá redakce brzké zlepšení jeho stavu, hodně zdraví a úspěchu. We Salute You Brian!!!

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář