Simon Phillips je jedním z lidí, kteří mají za sebou opravdu bohatou hudební kariéru. Nyní devětapadesátiletý bubeník začal hrát profesionálně už ve svých dvanácti letech v dixielandové kapele svého otce. Netrvalo dlouho a z Phillipse se stal uznávaný studiový hráč.

Ve svých začátcích bubnoval například s kapelou 801 postavenou kolem Briana Ena, dnes nejvíce známého jako producenta U2. Všestrannost a stylová variabilita Simon Phillipse je jedním z důvodů, proč byl obrovsky vyhledávaným studiovým bubeníkem. Za vše hovoří výčet slavných hudebníků, pro které nahrával: Jeff Back, Mick Jagger, Joe Satriani nebo například David Gilmour. Spolupracoval i s The Who, když s nimi odjel koncertní reunion tour v roce 1989.

Jedním z přelomů Phillipsovy kariéry bylo jeho angažmá v americké kapele Toto. Byl osloven Stevem Lukatherem (kytarista Toto), aby nahradil zesnulého Jeffa Porcara na tour v roce 1992. Chemie mezi Phillipsem a Toto zafungovala tak dobře, že v kapele Phillips už zůstal jako stálý hráč, a to až do roku 2014, kdy se rozhodl více soustředit na své sólové projekty.

 


A právě Phillipsův autorský projekt Protocol uvidíme v Lucerně. Když člověk celý život hraje hudbu cizích lidí, samozřejmě někdy přijde potřeba tvořit vlastní věci. Simon Phillips se do Protocolu projektuje jak autorsky, tak i aranžérsky. První album vydal v roce 1988, ale kapelu Protocol složil až při tvorbě druhého alba (2013).

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Jak by se dalo čekat, v Protocolu hrají samí top-class muzikanti. Kytarista Andy Timmons, doprovodný kytarista pro Steve Vaie a Joe Satrianiho a význačný studiový hráč. Na klávesy hraje Steve Weingart, který stejně jako Phillips spolupracoval se Stevem Lukatherem. Sestavu uzavírá Ernest Tibbs, který se pohybuje především na jazzové scéně (spolupráce s Alanem Holdsworthem, Andy Summersem nebo Natalii Cole)
Stylově se Protocol pohybuje na pomezí prog-rocku, jazzu a fusion a můžeme se těšit na unikátní hudební zážitek, a to nejen díky instrumentální zdatnosti kapely, ale také díky inteligentním kompozicím Simona Phillipse.

Další informace

  • Název akce: Simon Phillips with Protocol
  • Datum: pondělí, 09 květen 2016
  • Místo: Lucerna Music BarPraha
  • Cena: od 350 Kč

Zanechat komentář