Simple Minds slaví 35 let na hudební scéně Doporučený

Simple Mainds patří mezi stálice hudební scény již pěknou řádku let. V současné sestavě Jim Kerr, Charlie Burchill, Mel Gaynor, Andy Gillespie a Ged Grimes je můžeme vidět 28. února v pražské Incheba Areně, kde chystají velkolepý výroční koncert ke svým 35. narozeninám.

Simple Minds Simple Minds Zdroj: pořadatel koncertu D Smack U Promotion

 

Simple Mainds nezahálí. Na jaře letošního roku odjeli turné Greatest Hits Live Tour, na kterém oprášili své největší hity. Tato skotská partička je stále posluchači žádána, ačkoliv hrají už takovou spoustu let. Díky tomu se pod kůži fanoušků vryly nejoblíbenější písně jako Promised You A Miracle, Waterfront, Sancity Yourself, Glittering Prize a spousta spousta dalších. Je všeobecně známo, že jejich živé koncerty mají úžasnou atmosféru a známé pecky pak zní mohutným sborem. Na jaře také vydali album Celebrate - the Greatest Hitskteré je nejen souhrnem jejich pětatřicetileté kariéry, ale zazní na něm i dvě úplně nové písně. Po letech shrnuje skupinu frontman Jim Kerr: „Jedna z věcí, na kterou jsem nejvíce hrdý, je to, že se mě lidé ptají - o kterých Simple Minds mluvíte? O avantgardě, o art rocku, o pop kapele, o ambientu, o instrumentální kapele, o politické, folkové nebo stadionové kapele? Urazili jsme pořádnou cestu. Hrát všechny ty různé styly a zároveň být ryzími Simple Minds je úžasná věc." 

 

 

Zabrousíme-li trochu do historie, zjistíme, že kapelu Simple Mainds založili Jim Kerr a jeho kamarád z dětství kytarista Charlie Burchill. Našli společnou oblibu ve stejných kapelách či sólistech, za kterými neváhali dojíždět na koncerty. Nejprve od roku 1977 hráli punk jako Johny & the Self Abusers, k současnému názvu přešli v roce 1979. Již jako Simple Minds vydali debut Life In A Day, a jejich popularita začala pomalu stoupat. Další alba, nové hity, koncerty, žebříčky hitparád, stále se rozrůstající počet fanoušků po celém světě. Jak říká Jim Kerr: „Když jsme začali se Simple Minds, naším cílem bylo stát se jedinečnou živou kapelou. Kapelou, která má touhu objet svět a hrát všude a kdykoliv." 

 

Čtěte také: Nine Inch Nails - Europe Tour 2014

 

Po letech tedy můžeme říci, že záměr hudebníků byl splněn či dokonce překonán. Za svoji kariéru vydali šestnáct alb, což rozhodně není málo. Se svými hity obsadili přední místa nejen britské, ale i americké hitparády, v roce 1986 byli nominováni jako nejlepší kapela na Brit Award. Můžeme tedy očekávat opravdu parádní koncert, který má šanci stát se jednou z hlavních hudebních událostí příštího roku u nás.

Vstupenky zakoupíte v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář