Simply Red oslaví ve Foru Karlín své kulatiny

Po pěti letech vstává kapela Simply Red z mrtvých a vrací se ve velké parádě nejen na evropská pódia. Ke třicetinám si nadělila nové album Big Love a s velkou láskou také oslaví své výročí stejnojmenným turné.

Simply Red Simply Red Zdroj: assets.mlk.com

 

Zrzavá ikona, zpěvák Mick Hucknall, se se svou životní kapelou Simply Red vrací na stage evropských velkoměst a na jaře příštího roku zavítá i do Jižní Ameriky. Čeští příznivci si budou moct vychutnat kapelu 26. října od půl osmé večer v pražském Foru Karlín. Je tomu totiž už třicet let, co se ve Velké Británii dala tato pop-soulová kapela dohromady. Založil ji právě zmiňovaný frontman Hucknall v roce 1984 a po coveru písničky Money's Too Tight To Mention, která se spolu s autorskou Holding Back The Years stala snad jejich nejslavnějším kouskem, se dostali na první příčky světových hitparád.

Během pětadvaceti let působení se Simply Red podařilo prodat na 50 milionů nosičů. Ať už to byla deska Picture Book, A New Flame nebo Stars, pole fanoušků se neustále rozrůstalo. A ani není divu, hudba Simply Red je velmi kvalitní, propracovaná a chytrá, ale zároveň posluchačsky nenáročná, líbivá a podmanivá. Velikou zásluhu na tom má právě Mick Hucknall, jehož hlas je nezaměnitelný. V baladách nebo "ploužácích" dokáže zpívat velmi jemně, hraje si s barvou, a naopak v rychlejších, tanečních skladbách dokáže přitvrdit a zpěv vkusně okořenit. Ostatně toto se dá říct i o zbytku kapely, která hraje za všech okolností velmi vyváženě.

 

 

I takováto kapela si ale může říct "a dost, je čas". To se stalo před pěti lety, Simply Red odjeli rozlučkové turné a následovala odmlka. Minulý rok ale Hucknallovi zavolal jeho manažer a připomněl mu, že to bude třicet let co Simply Red vznikli. A zrodila se idea tyto kulatiny oslavit. Zpěvák napsal jednu písničku, další a pak další a tak se rozhodl vydat celé album. To vyšlo letos na konci května a jmenuje se Big Love. Zvuk nynějších Simply Red je o něco jemnější, můžeme slyšet smyčce nebo Hucknalla na kytaru v pomalé písni Dad. Britský termín "blue-eyed soul" charakter alba docela dobře vystihuje. Nemusíte se ale bát, ani na nové desce nechybí tanečnější skladby, například funky kousek Shine On skvěle šlape.

Sledujte rock na Facebooku:
 

S takovým albem a jménem se pak samozřejmě dá vyjet na tour. Fanoušci této britské legendy tak mají příležitost vyrazit opět na koncert. Doufejme, že se i pražskému publiku představí s nasazením a "velkou láskou" a koncert ve Foru Karlín bude stát za to! Pokud se chcete předem naladit na vlnu Simply Red, celé album Big Love je k poslechu například na serveru Spotify. Na YouTube si pak můžete poslechnout k albu trailer. Lístky na říjnový koncert můžete zakoupit v síti Ticketpro za 1490 korun, vstupné je jednotné. Tak pozor, ať je stihnete!

Další informace

  • Název akce: Simply Red Big Love Tour
  • Datum: pondělí, 26 říjen 2015
  • Místo: Forum KarlínPaha
  • Cena: 1490 Kč

Zanechat komentář