Skinny Molly u nás představí svou novou desku hned třikrát

Začíná to být pomalu tradice. Po roce se do českých luhů a hájů vrací ultrajižanská americká skupina Skinny Molly. V rámci jejího evropského turné k třetí desce Here For A Good Time Tour navštíví od 22. do 24.října tři česká města - Brno, Prahu a Karlovy Vary.

Skinny Molly Skinny Molly Zdroj: www.skinnymollyrocks.com

Skinny Molly je americká kapela, jež už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet. Jižanský band založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly pak jasně a doslovně signalizuje na dřívější působiště dvou hlavních ,,otců zakladatelů". Estes prožil část devadesátých let v barvách Lynyrd Skynyrd, Hlubek byl zas klíčovou postavou slavné ranné éry Molly Hatchet.

Čtěte také - Lynyrd Skynyrd: Legenda jižanského rocku poprvé v čechách

Kapela vydala debut s názvem No Good Deed v roce 2008, ovšem již bez Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Estes souběžně hrál s kapelou Blackfoot, která byla dalším zastupitelem jižanského rocku. Skupina Blackfoot končí v roce 2011 a Estes se začíná plně věnovat Skinny Molly. Druhá deska na sebe nenechá dlouho čekat a v roce 2012 vychází album Haywire Riot. Tato deska také poprvé přivezla Skinny Molly do České republiky. V současné chvíli kapela ve složení Mike Estes - kytara a zpěv, Jay Johnson - kytara a zpěv, Luke Bradshaw - basa, Kurt Pietro - bicí, vyráží v říjnu na turné, které zavítá se třemi zastávkami opět do České republiky. Ve čtvrtek 22. října se zastaví v brněnském klubu Melodka, 23. října zahraje na pražské Nové Chmelnici a čerstvě přidaný je koncert v karlovarském klubu Irská. Jako předkapela pro všechny koncerty vystoupí skvělá česká skupina Pumpa, hrajcí také jižanský rock.

 

 

Tvorba Skinny Molly představuje zdařilý mix countryrockového projevu Lynyrd Skynyrd s mnohem hutnějším rockovým výrazem Blackfoot. Koncertní setlist tak slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů Skinny.

Předprodej vstupenek v jednotné ceně 450 Kč je možné si zajistit v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz, ww.ticketportal.cz, www.eventim.cz.

Další informace

  • Název akce: Skinny Molly
  • Datum: pátek, 23 říjen 2015
  • Místo: Nová Chmelnice
  • Cena: 450 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář