sobota, 15 srpen 2015 13:00

Vánoční Michal Prokop letos opět ve Foru Karlín

Napsal(a)
Michal Prokop Michal Prokop Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Michal Prokop ani letos neporuší svou tradici a chystá pro nás další ze svých vánočních koncertů, které se mezi diváky těší velké oblibě.

 Pokud se vám zdá předčasné hovořit v těchto dlouhotrvajících vedrech o prosincovém koncertě, věřte, že v tomto případě to rozhodně není na škodu. Tradiční vánoční koncerty Michala Prokopa, jeho kapely Framus Five a spoustou dalších hostů bývají vždy lahůdkou v závěru roku a beznadějně vyprodané. Pokud jste příznivci tohoto našeho uznávaného hudebníka, stojí za to si již nyní napsat poznámku do kalendáře a své vstupenky si zajistit včas. Z tradičního Divadla Archa se v loňském roce tento slavnostní koncert přesunul do větších prostor ve Foru Karlín, kam se můžeme těšit i letos a to přesně 22. prosince 2015.


{yooutube}hQ9CL696zYQ{/youtube}


V srpnu letošního roku Michal Prokop oslavuje své již 69. narozeniny, zatím na své pravidelné dovolené. Zde čerpá síly a inspiraci pro své nadcházející podzimní turné, které vyvrcholí tímto vánočním speciálem. Jako vždy si jistě pozve zajímavé hosty - jaké, to se zatím nechme překvapit. Sám zpěvák ke koncertu dodává: „Užívám si každý koncert, který mi ještě pánbu dopřeje. Ten vánoční je pro nás vždycky vrcholem roku a vždycky musí obsahovat i něco jiného, než bývá na těch běžných koncertech. I letos to tak doufám bude, moc se těším. Hledám stále  nějaké výzvy…. A ten příští rok s kulatým výročím… bychom rádi překvapili s něčím opravdu výjimečným…“

Čtěte také: Michal Prokop s Framus Five pokřtil novou desku ve Foru Karlín

Michala Prokopa netřeba dlouze představovat, na naší hudební scéně působí již úctyhodnou řádku let, od roku 1963. Již tehdy začal koncertovat s kapelou Framus Five, hrající písně ovlivněné styly soul, rythm and blues a později i classic rock. Nějaký čas měl angažmá v divadle Semafor, dále vystupoval s kapelou Mahagon a opět se vrátil do znovuobnovených Framus Five.
Angažoval se i v politice, po sametové revoluci působil jako československý politik a poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění. Ve volbách roku 1990 byl zvolen do české části Sněmovny národů (volební obvod Praha) za Občanské fórum. Po rozkladu OF v roce 1991 přešel do poslaneckého klubu ODA. Ve Federálním shromáždění setrval až do voleb v roce 1992. Poté byl zvolen ministrem kultury a následovaly další funkce, mezi poslední mu patřil v letech 1998-2001 post ředitele projektu Praha – Evropské město kultury roku 2000.
Hudebník je také uznávaným moderátorem. Na konci 90. let jsme jej mohli vídat v politicky orientovaném pořadu Nic ve zlým v televizi Prima. V povědomí tisíců diváků také vstoupil jako moderátor své televizní talk show nazvanou Krásný ztráty v České televizi, kam si zval své hosty v letech 2000 a ž 2013. Tyto rozhovory také vydal v knižní podobě a naplnily celé dvě knihy.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Vstupenky na vánoční koncert Michala Prokopa a Framus Five budou v prodeji od začátku září ve vybraných předprodejních sítích. Bližší informace včas najdete na našem webu nebo stránkách agentury Joe's Garage a pořadatele koncertu United Islands.
 


 

Přehled

 • Název akce: Michal Prokop
 • Datum: středa, 23 prosinec 2015
 • Místo: Forum Karlín

Další články

 • Einstürzende Neubaten představí nové album ve Foru Karlín Einstürzende Neubaten představí nové album ve Foru Karlín

  Po více než dvanácti letech vydá v příštím roce německá industriální hudební skupina Einstürzende Neubaten dlouho očekávané studiové album. Písně z něj představí v rámci plánovaného turné The Year of The Rat Tour.

 • Foto: Laura Mvula, Forum Karlín, 15. 10. 2019 Foto: Laura Mvula, Forum Karlín, 15. 10. 2019

  Metaforicky bývá nazývána Ninou Simone moderní doby – styl její hudby mísí soulové, jazzové a R&B prvky způsobem, který má blízko k současné hudební univerzálnosti. Debutové album Sing to the Moon z roku 2013 poukázalo na její mimořádný talentu, následující deska The Dreaming Room z roku 2016 upevnila pozici Laury Mvuly jako zásadní umělecké osobnosti, již je dobré sledovat. My vám přinášíme fotoreport z koncertu v rámci festivalu Struny podzimu.

 • Simply Red se chystají na turné Simply Red se chystají na turné

  Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

 • Skupina Pixies vystoupí v pražském Foru Karlín Skupina Pixies vystoupí v pražském Foru Karlín

  Pixies jsou jednou z nejvlivnějších kapel osmdesátkového alternativního rocku, která inspirovala skupiny jako Nirvana, Radiohead nebo Pearl Jam. Dnes inspirují novou generaci kapel, které uchvátil jejich ikonický "loudquietloud" sound. Na podzim letošního roku kapela vydá svou další řadovou desku a v tandemu s vydáním alba odstartovali 13. září v Motorpoint Arena v Cardiffu své světové turné 2019-2020 World Tour. V první části turné kapela navštíví 33 měst v 16 zemích po Evropě, včetně Prahy.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };