Simply Red se chystají na turné

Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

Simply Red Simply Red Zdroj: pořadatel koncertu

 

Simply Red ve svých písních míchají pop-soul-blues a výsledkem je spousta nezapomenutelných tanečních hitů, které obletěly celý svět. Na listopad ohlásili vydání nové desky Blue Eyed Soul, která byla živě natočena v londýnských British Grove Studios. Všech deset skladeb, včetně nového singlu Thinking Of You, složil Mick Hucknall a produkoval jeho dlouholetý spolupracovník Andy Wright. Hudebně se inspiroval u klasického funku a blues takových velikánů, jakými byli Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown nebo Tower of Power a jejich třaskavá dechová sekce.

Velké evropské turné, které Simply Red zahájí 6. října v Newcastle Arena, čítá celkem 33 zastávek. Z Anglie přes Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francii, Belgii, Itálii a Slovensko dorazí i do Fora Karlín a pokračovat budou ještě do Polska, Maďarska a Nizozemí. Fanouškům nabídnou kromě skladeb z nové desky i hity ze své dlouholeté a úspěšné kariéry, jako jsou Stars, Holding Back The Years, Fairground či Money’s Too Tight To Mention.
Vstupenky na pražský koncert 22. listopadu 2020 jsou již nyní k dostání v předprodejních sítích za ceny od 1.790 do 2.990 korun. Navíc můžete zakoupit i VIP balíčky s limitovanou edicí upomínkových předmětů.

Čtěte také: Simply Red se vrátili plni energie

Mick Hucknall je skladatelem a kapelníkem Simply Red od samého začátku v roce 1985, od roku 1986 je pak podporován dlouhodobě působícím saxofonistou Ianem Kirkhamem. Současná sestava zůstává od roku 2003 konzistentní a nové turné odehrají klíčoví umělci této fantastické kapely. „Chci, aby si užili hraní, aby davy vstávaly a tančily, a aby do toho všichni vložili svá srdce. Je to všechno o zachycení rytmu." říká Hucknall a k nové desce dodává: „Těším se, až skladby zahrajeme naživo, protože to bude opravdový zážitek."

Přehled

 • Název akce: Simply Red
 • Datum: neděle, 22 listopad 2020
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: 1.790 - 2.990 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.

 • Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019

  Skupina Chinaski vydala nové album "11", které se rozhodla pokřtít hned v několika městech. Na fotogalerii z brněnského křtu se můžete podívat zde.

 • Céline Dion se po 12 letech vrací do Prahy. Zahájí zde evropskou část světového turné

  Kanadská zpěvačka Céline Dion rozšiřuje aktuální turné „COURAGE WORLD TOUR" o několik desítek evropských koncertů. První z celkem třiatřiceti evropských zastávek bude 21. května 2020 v Praze, kam se popová superstar vrátí po dlouhých 12 letech. Aktuální světové turné se koná u příležitosti vydání nového alba Courage, které celosvětově vychází 15. listopadu.

Další podobné články