Simply Red se chystají na turné

Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

Simply Red Simply Red Zdroj: pořadatel koncertu

 

Simply Red ve svých písních míchají pop-soul-blues a výsledkem je spousta nezapomenutelných tanečních hitů, které obletěly celý svět. Na listopad ohlásili vydání nové desky Blue Eyed Soul, která byla živě natočena v londýnských British Grove Studios. Všech deset skladeb, včetně nového singlu Thinking Of You, složil Mick Hucknall a produkoval jeho dlouholetý spolupracovník Andy Wright. Hudebně se inspiroval u klasického funku a blues takových velikánů, jakými byli Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown nebo Tower of Power a jejich třaskavá dechová sekce.

Velké evropské turné, které Simply Red zahájí 6. října v Newcastle Arena, čítá celkem 33 zastávek. Z Anglie přes Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francii, Belgii, Itálii a Slovensko dorazí i do Fora Karlín a pokračovat budou ještě do Polska, Maďarska a Nizozemí. Fanouškům nabídnou kromě skladeb z nové desky i hity ze své dlouholeté a úspěšné kariéry, jako jsou Stars, Holding Back The Years, Fairground či Money’s Too Tight To Mention.
Vstupenky na pražský koncert 22. listopadu 2020 jsou již nyní k dostání v předprodejních sítích za ceny od 1.790 do 2.990 korun. Navíc můžete zakoupit i VIP balíčky s limitovanou edicí upomínkových předmětů.

Čtěte také: Simply Red se vrátili plni energie

Mick Hucknall je skladatelem a kapelníkem Simply Red od samého začátku v roce 1985, od roku 1986 je pak podporován dlouhodobě působícím saxofonistou Ianem Kirkhamem. Současná sestava zůstává od roku 2003 konzistentní a nové turné odehrají klíčoví umělci této fantastické kapely. „Chci, aby si užili hraní, aby davy vstávaly a tančily, a aby do toho všichni vložili svá srdce. Je to všechno o zachycení rytmu." říká Hucknall a k nové desce dodává: „Těším se, až skladby zahrajeme naživo, protože to bude opravdový zážitek."

Přehled

 • Název akce: Simply Red
 • Datum: neděle, 22 listopad 2020
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: 1.790 - 2.990 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.