sobota, 05 říjen 2019 12:17

Simply Red se chystají na turné

Napsal(a)
Simply Red Simply Red Zdroj: pořadatel koncertu

Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

 

Simply Red ve svých písních míchají pop-soul-blues a výsledkem je spousta nezapomenutelných tanečních hitů, které obletěly celý svět. Na listopad ohlásili vydání nové desky Blue Eyed Soul, která byla živě natočena v londýnských British Grove Studios. Všech deset skladeb, včetně nového singlu Thinking Of You, složil Mick Hucknall a produkoval jeho dlouholetý spolupracovník Andy Wright. Hudebně se inspiroval u klasického funku a blues takových velikánů, jakými byli Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown nebo Tower of Power a jejich třaskavá dechová sekce.

Velké evropské turné, které Simply Red zahájí 6. října v Newcastle Arena, čítá celkem 33 zastávek. Z Anglie přes Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francii, Belgii, Itálii a Slovensko dorazí i do Fora Karlín a pokračovat budou ještě do Polska, Maďarska a Nizozemí. Fanouškům nabídnou kromě skladeb z nové desky i hity ze své dlouholeté a úspěšné kariéry, jako jsou Stars, Holding Back The Years, Fairground či Money’s Too Tight To Mention.
Vstupenky na pražský koncert 22. listopadu 2020 jsou již nyní k dostání v předprodejních sítích za ceny od 1.790 do 2.990 korun. Navíc můžete zakoupit i VIP balíčky s limitovanou edicí upomínkových předmětů.

Čtěte také: Simply Red se vrátili plni energie

Mick Hucknall je skladatelem a kapelníkem Simply Red od samého začátku v roce 1985, od roku 1986 je pak podporován dlouhodobě působícím saxofonistou Ianem Kirkhamem. Současná sestava zůstává od roku 2003 konzistentní a nové turné odehrají klíčoví umělci této fantastické kapely. „Chci, aby si užili hraní, aby davy vstávaly a tančily, a aby do toho všichni vložili svá srdce. Je to všechno o zachycení rytmu." říká Hucknall a k nové desce dodává: „Těším se, až skladby zahrajeme naživo, protože to bude opravdový zážitek."

Přehled

 • Název akce: Simply Red
 • Datum: neděle, 22 listopad 2020
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: 1.790 - 2.990 Kč

Další články

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Sting zamíří do Slavkova u Brna Sting zamíří do Slavkova u Brna

  Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci 2020 toto turné nemine ani Českou republiku.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };