Simply Red se chystají na turné

Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

Simply Red Simply Red Zdroj: pořadatel koncertu

 

Simply Red ve svých písních míchají pop-soul-blues a výsledkem je spousta nezapomenutelných tanečních hitů, které obletěly celý svět. Na listopad ohlásili vydání nové desky Blue Eyed Soul, která byla živě natočena v londýnských British Grove Studios. Všech deset skladeb, včetně nového singlu Thinking Of You, složil Mick Hucknall a produkoval jeho dlouholetý spolupracovník Andy Wright. Hudebně se inspiroval u klasického funku a blues takových velikánů, jakými byli Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown nebo Tower of Power a jejich třaskavá dechová sekce.

Velké evropské turné, které Simply Red zahájí 6. října v Newcastle Arena, čítá celkem 33 zastávek. Z Anglie přes Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francii, Belgii, Itálii a Slovensko dorazí i do Fora Karlín a pokračovat budou ještě do Polska, Maďarska a Nizozemí. Fanouškům nabídnou kromě skladeb z nové desky i hity ze své dlouholeté a úspěšné kariéry, jako jsou Stars, Holding Back The Years, Fairground či Money’s Too Tight To Mention.
Vstupenky na pražský koncert 22. listopadu 2020 jsou již nyní k dostání v předprodejních sítích za ceny od 1.790 do 2.990 korun. Navíc můžete zakoupit i VIP balíčky s limitovanou edicí upomínkových předmětů.

Čtěte také: Simply Red se vrátili plni energie

Mick Hucknall je skladatelem a kapelníkem Simply Red od samého začátku v roce 1985, od roku 1986 je pak podporován dlouhodobě působícím saxofonistou Ianem Kirkhamem. Současná sestava zůstává od roku 2003 konzistentní a nové turné odehrají klíčoví umělci této fantastické kapely. „Chci, aby si užili hraní, aby davy vstávaly a tančily, a aby do toho všichni vložili svá srdce. Je to všechno o zachycení rytmu." říká Hucknall a k nové desce dodává: „Těším se, až skladby zahrajeme naživo, protože to bude opravdový zážitek."

Další informace

  • Název akce: Simply Red
  • Datum: neděle, 22 listopad 2020
  • Místo: Forum Karlín
  • Cena: 1.790 - 2.990 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář