Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020 Doporučený

Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

Beth Hart ve Foru Karlín, 29. 11. 2018, to pořádně rozjela. Beth Hart ve Foru Karlín, 29. 11. 2018, to pořádně rozjela. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Americkou blues-rockovou zpěvačku a skladatelku Beth Hart máloco zastaví. Vydává nadšeně přijímaná alba, letos vydala své nejnovější War in my Mind, které navazuje na její dosavadní kariéru, ale i překvapuje novými postupy, a každý večer to se svým medově nakřáplým hlasem pořádně rozjíždí na koncertech svého aktuálního turné. Právě s tímto novým materiálem, ale i s osvědčenými staršími hity, přijede ohromit své posluchače i k nám. The Blues Magazine jednou Beth Hart nazval „poslední pořádnou rockerkou" a není pochyb, že její dvacetiletá kariéra byla jako jízda na horské dráze.

Narodila se v Los Angeles,  v devadesátých letech nahrála několik zdařilých alb, prošla si problémy s drogami. Na počátku nového tisíciletí ale Beth pořádně „kopla do vrtule" jako sólová umělkyně, tak i jako zpěvačka svých kytarových idolů, jako jsou Joe Bonamassa, Jeff Beck, Buddy Guy či Slash. „Výjimečné!" napsal The Times o jejím a hlase, což je slyšet nejen na studiových albech, ale také na koncertech.

V současnosti se ale Beth daří snad nejvíc. V dubnu 2015 vydala desku Better Than Home, kritikou oceňovaný trhák, který se dostal na vrchol iTunes Blues Chart a získal čtvrté místo mezi Best Blues Albums Of The Year v časopise Mojo. Její verze písní Tell Her You Belong To Me právě z tohoto alba a Netbush City Limits po boku dlouholetého spolupracovníka Jeffa Becka se staly nejsledovanějšími klipy Jools' Annual Hootenanny na oficiálním youtube kanále BBC (překonala i Toma Jonese). Jejich společné vystoupení při poctě Buddy Guyovi na Kennedy Center Honors Special, kde zazpívala skladbu I´d Rather Go Blind, sledovaly miliony televizních diváků. 

 

 

Následovala deska Fire on the Floor a s hity Love is a Lie nebo Jazz Man a dále pak třetí společné studiové album Black Coffee s kytaristou Joem Bonamassou. Pokaždé, když se v Praze ukáže, má tak nepřeberné množství písní - autorských i povedených cover verzí - které zde ještě posluchač naživo neslyšel. Ostatně jak probíhal zatím poslední pražský koncert, se můžete dočíst zde

Beth se nedrží konvencí, a i když vydá novou desku, rozhodně nečekejte, že ji na koncertě přehraje od začátku do konce. Setlist mění neustále a klidně vsadí na mnohem starší materiál, kterým publikum rozpálí. Nyní však opět vydala novou desku - War in my Mind, na níž potvrdila, že o nápady nouzi rozhodně nemá. Skvělé rockové kousky střídají klavírní balady, které Beth jednoduše umí napsat tak, že jí je věříte, a na koncertě do nich vkládá notnou dávku emocí. Recenzi tohoto alba si naopak můžete přečíst zde.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Pro všechny fanoušky tak platí, aby si zapsali dvě data do kalendářů. Nejprve letošní 6. prosinec, kdy vystoupí v prostorách Fora Karlín a poté 23. říjen 2020, kdy poprvé zavítá do O2 universum. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Hvězdy flamenca vystoupí v listopadu v Praze

  Praha v listopadu opět oslaví Mezinárodní den flamenca - fenoménu, který pomocí spontánní hudby a tance, plnými nespoutané energie, touhy i vášně oslovil celý svět. Jeho českým příznivcům je určen již pátý ročník festivalu Día del Flamenco - Den flamenca.

 • Zemřel Ginger Baker, bubeník legendárních Cream

  V neděli zemřel britský bubeník Ginger Baker, známý především z věhlasné kapely Cream, kde působil společně se zpěvákem a kytaristou Ericem Claptonem. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Ginger pokojně zemřel dnes ráno v nemocnici," uvedla na svém twitterovém účtu hudebníkova rodina.

Další podobné články