úterý, 08 říjen 2019 10:58

Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020 Doporučený

Napsal(a)
Beth Hart ve Foru Karlín, 29. 11. 2018, to pořádně rozjela. Beth Hart ve Foru Karlín, 29. 11. 2018, to pořádně rozjela. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

Americkou blues-rockovou zpěvačku a skladatelku Beth Hart máloco zastaví. Vydává nadšeně přijímaná alba, letos vydala své nejnovější War in my Mind, které navazuje na její dosavadní kariéru, ale i překvapuje novými postupy, a každý večer to se svým medově nakřáplým hlasem pořádně rozjíždí na koncertech svého aktuálního turné. Právě s tímto novým materiálem, ale i s osvědčenými staršími hity, přijede ohromit své posluchače i k nám. The Blues Magazine jednou Beth Hart nazval „poslední pořádnou rockerkou" a není pochyb, že její dvacetiletá kariéra byla jako jízda na horské dráze.

Narodila se v Los Angeles,  v devadesátých letech nahrála několik zdařilých alb, prošla si problémy s drogami. Na počátku nového tisíciletí ale Beth pořádně „kopla do vrtule" jako sólová umělkyně, tak i jako zpěvačka svých kytarových idolů, jako jsou Joe Bonamassa, Jeff Beck, Buddy Guy či Slash. „Výjimečné!" napsal The Times o jejím a hlase, což je slyšet nejen na studiových albech, ale také na koncertech.

V současnosti se ale Beth daří snad nejvíc. V dubnu 2015 vydala desku Better Than Home, kritikou oceňovaný trhák, který se dostal na vrchol iTunes Blues Chart a získal čtvrté místo mezi Best Blues Albums Of The Year v časopise Mojo. Její verze písní Tell Her You Belong To Me právě z tohoto alba a Netbush City Limits po boku dlouholetého spolupracovníka Jeffa Becka se staly nejsledovanějšími klipy Jools' Annual Hootenanny na oficiálním youtube kanále BBC (překonala i Toma Jonese). Jejich společné vystoupení při poctě Buddy Guyovi na Kennedy Center Honors Special, kde zazpívala skladbu I´d Rather Go Blind, sledovaly miliony televizních diváků. 

 

 

Následovala deska Fire on the Floor a s hity Love is a Lie nebo Jazz Man a dále pak třetí společné studiové album Black Coffee s kytaristou Joem Bonamassou. Pokaždé, když se v Praze ukáže, má tak nepřeberné množství písní - autorských i povedených cover verzí - které zde ještě posluchač naživo neslyšel. Ostatně jak probíhal zatím poslední pražský koncert, se můžete dočíst zde

Beth se nedrží konvencí, a i když vydá novou desku, rozhodně nečekejte, že ji na koncertě přehraje od začátku do konce. Setlist mění neustále a klidně vsadí na mnohem starší materiál, kterým publikum rozpálí. Nyní však opět vydala novou desku - War in my Mind, na níž potvrdila, že o nápady nouzi rozhodně nemá. Skvělé rockové kousky střídají klavírní balady, které Beth jednoduše umí napsat tak, že jí je věříte, a na koncertě do nich vkládá notnou dávku emocí. Recenzi tohoto alba si naopak můžete přečíst zde.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Pro všechny fanoušky tak platí, aby si zapsali dvě data do kalendářů. Nejprve letošní 6. prosinec, kdy vystoupí v prostorách Fora Karlín a poté 23. říjen 2020, kdy poprvé zavítá do O2 universum. 

Přehled

Další články

 • Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

  Mezinárodní hudební festival Struny podzimu 2019 je minulostí. Ve středu jej zakončil koncert hip-hopových legend De La Soul. Dramaturgie letošního ročníku doslova naplnila neoficiální podtitul „od Bacha po hip-hop". Bachovy suity totiž zazněly v podání violoncellisty Jiřího Bárty jen pár dní před hip-hopovou party v režii De La Soul. Jak široké hudební spektrum se mezi těmito póly rozprostírá, dokumentovalo dalších osm hudebních večerů, během nichž se publiku představili jazzmani Charles Lloyd, Fred Hersch, Lionel Loueke a Luboš Soukoup, soulová zpěvačka Laura Mvula, soudobou hudbu reprezentující JACK Quartet, Michael Gordon společně s Mantra Percussion a osobnost domácí hudební scény, písničkář Jiří Suchý.

 • Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry

  Bluesová plejáda v Šumperku dospěla. K poslechu bylo poslední den mnohé, repertoáry interpretů byly stejně pestré jako jejich vlastní životní osudy, o nichž nejen blues tak rádo vypráví.

 • 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality

  Program již 24. ročníku MFJP je tradičně pestrý. Královské klavírní disciplíně bude věnováno osm různorodých sólových recitálů špičkových hudebníků tří kontinentů, které proběhnou během čtyř pražských večerů v termínech od 25. listopadu do 18. prosince. Těšit se můžeme na umělce jako Sunna Gunnlaugs, Andreas Ulvo, Greg Burk či Chris Gall. Že i letošní MFJP bude mimořádný, naznačil ostatně už jarní prolog festivalu v režii Larryho Willise. Po setkání s legendou jsou na řadě koncerty talentů na vrcholu sil.

 • Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií

  K pátečnímu, druhému a zároveň prostřednímu dni festivalové přehlídky Blues Alive v jesenickém podhůří neodmyslitelně patří i odpoledne strávené v podkroví šumperského H-Clubu. Zdejší prostor s výhledem na koleje místního nádraží tradičně hostí interprety komornějšího projevu, lakájícího k nabytí sil před hlavním programem. Letos střešní trámoví rezonovalo silněji, než tomu bývá zvykem. Oba účinkující totiž disponovali energií, která se netajila ambicí posluchačovu pohodu narušit.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };