Vytisknout tuto stránku

Support Lesbiens pokřtí novou desku

Supporti nezahálejí a vydávají dvojalbum, které pokřtí již tuto sobotu 31. října. Pokud máte zájem být u toho - čtěte dál.

Support Lesbiens Support Lesbiens Zdroj: management kapely

 Kapela Support Lesbiens navzdory právním sporům o svůj název nezahálí a skládá. Aktuálně je na světě nové studiové album čítající dokonce dva nosiče, na kterých uslyšíte celkem 16 písní. První obsahuje deset skladeb zpívaných výhradně anglicky. Z druhého bonusového nosiče zazní čtyři z nich ještě přetextovány do češtiny, doplněné remixem Chrise Sadlera a doplněné skladbou Skořicová. Ta vznikla na začátku letošního roku ve spolupráci s Ivou Pazderkovou na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Ohlas na tuto píseň byl velký a inspiroval kapelu k dalším českým textům.Nové album nese název K.I.D. - King Is Dead. Proč, vysvětluje bubeník Radek Tomášek: „Název  ‚král je mrtev‘ značí novou desku, nové pojetí skladeb, nový zvuk." Další ze členů kapely, zpěvák, skladatel a textař Czenda Urbánek doplňuje: „Podařilo se nám posunout o podstatný kus dál, jak co se týká písniček, tak zvukově. a to vděčíme producentovi alba Arminovi Effenbergerovi. Z každého z nás se mu podařilo vysát to nejlepší.“
Skupina Support Lesbiens natáčela minulý týden videoklip k titulní písni z nového alba K.I.D., při jehož realizaci jako jedna z prvních českých kapel využila 360° technologii. „Jedná se o relativní novinku, kterou v zahraničí ve videoklipu zatím využilo jen pár umělců jako Björk, Foals nebo Avicii. Divák může obsah sledovat pomocí brýlí určených pro virtuální realitu nebo ve svém mobilním telefonu či tabletu, kde má možnost prohlédnout si prostředí ve videu tak, jak se mu zachce.“ vysvětluje Ondřej Urbanec - režisér klipu a art director kreativní agentury ManaWorld.eu, která videoklip realizovala.
„Název skladby K.I.D., stejně tak jako celého našeho nového alba, je zkratkou „king is dead“ čili „král je mrtev“, což má symbolizovat konec jedné éry a začátek nové. I proto jsme se rozhodli natočit klip za pomocí technologie, která je jistým znakem budoucnosti obrazu. Jelikož ne všechny prohlížeče tuto technologii podporují, doporučujeme video přehrávat přes nejnovější verzi Google Chrome v počítači nebo aplikaci YouTube pro Android a iOS“ doplňují Support Lesbiens.

Čtěte také: Support Lesbiens a jejich první počin v nové sestavě

Skupina Support Lesbiens je na naší hudební scéně již od roku 1992. Má za sebou řadu desek, spousty hitů a úspěchy v hitparádách, získali zlaté i platinové desky a několikanásobné ocenění České hudební akademie. Mají za sebou ale  také jednu zásadní změnu v sestavě, která se udála v roce 2012. Tehdy se parta muzikantů kolem Hynka Tomana rozhodla odejít (založili vlastní kapelu Portless) a on našel nový tým, s kterým pod hlavičkou Support Lesbiens pokračuje dál.
Jak se jim nyní hudebně daří, jaký mají zvuk a co zajímavého si na svůj sobotní křest kromě premiéry ideoklipu K.I.D. připravili, můžete vidět v Paláci Akropolis 31. října 2015.
Vstupenky zakoupíte přímo v Akropoli nebo v běžných předprodejních sítích.

Další informace

  • Název akce: Support Lesbiens
  • Datum: sobota, 31 říjen 2015
  • Místo: Palác Akropolis
  • Cena: 205 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Eva Makovská