Swans v Praze hudebně podpoří Sir Richard Bishop

Swans zavítají 27. listopadu do Lucerna Music Baru a oslaví zde třicáté výročí od svého vzniku. Gratulantem jim bude americký kytarista, skladatel a zpěvák Sir Richard Bishop, který se účastní evropského turné svých hudebních kolegů, a zajišťuje tak zajímavý support.

Sir Richard Bishop Sir Richard Bishop Zdroj: sirrichardbishop.net

O tom, že Swans zamíří s aktuální deskou The Seer také do Prahy, jste si mohli přečíst již dříve. A proto se teď podíváme na zoubek supportujícímu Siru Richardu Bishopovi, kterého si s sebou legendární parta kolem frontmana Michaela Giry přiveze. A určitě se máme na co se těšit. Richard Bishop je americkým kytaristou, který je známý především díky experimentální rockové kapele Sun City Girls, kterou založil se svým bratrem Alanem (baskytara) v roce 1979 ve Phoenixu. Třetím členem byl Charles Gocher, který bohužel v roce 2007 podlehl rakovině. Bratři Bishopové poté ukončili činnost kapely.

Přečtěte si také o připravovaném koncertu Swans a jejich aktuální desce The Seer

První sólovou desku vydal Richard Bishop v roce 1998. Album se jmenovalo Salvador Kali. Následovala Improvika z roku 2004, která obsahovala devět skladeb pro sólovou akustickou kytaru. V roce 2005 absolvoval Sir Richard Bishop sólové turné, během kterého stihl pořídit další řadovku. Absolvoval společná turné s Willem Oldhamem či Animal Collective. V dnešních dnech svůj čas věnuje kapele Swans. Jednou z posledních nahrávek v diskografii tohoto kytarového ekvilibristy je The Freak of Araby, jejíž název hodně napovídá. Jedná se o cover verze egyptského kytaristy Omara Khorshida, čímž Bishop potvrzuje svou zálibu ve východní a orientální hudbě.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář