Calm Season pokřtí debut Mosaic Views již příští pondělí Doporučený

Pod skutečnými jmény proplouvají tuzemskými vodami již řadu let. Jako Calm Season brázdí cestu za poznáním teprve od Nového roku 2012. A nyní přicházejí s debutovým albem. Mosaic Views pokřtí akustické duo 26. listopadu v Malostranské besedě za podpory Black Lion.

Calm Season Calm Season Zdroj: facebookové stránky kapely

Členy projektu Calm Season netřeba dopodrobna představovat. Violoncellistka Terezie Kovalová působí od roku 2006 v bandu zpěvačky Vladivojny La Chia. V minulosti spolupracovala například s Lenkou Dusilovou nebo Republic of Two v době, kdy za svůj debut Raising the Flag obdrželi od Akademie populární hudby titul Objev roku 2010. A prostitutkami protřelého Adama Piafa, rozeného Vopičku, identifikuje snad každý hudební nadšenec. Na rozdíl od noisových The Prostitutes však Calm Season hrají, jak název šalamounsky napovídá, tak trochu calm.

Není to ale jen kombinace hudebních nástrojů, co předurčila náladotvorné pojetí hudby pražské dvojice. „Zimní období je ideální dobou pro zabroušení do melancholických vod, a tak se na Nový rok 2012 ozývá nový hudební projekt, duo Calm Season", zdůraznila dvojice zásadní vliv přírodního faktoru na tvorbu. Sychravé počasí pak stojí v kontrastu s hřejivostí akustických balad: „Netradiční spojení kytary a violoncella obejme vaše srdce a dodá vám pocit porozumění. Calm Season zpívají o lásce, vášni, naději, ale i o zatracení, samotě a nepochopení."

 

 

Unikátní koncept staronového spojení se zanedlouho uhnízdil nejen v hlavách příznivců kapely. Jen týden po ohlášení Calm Season předpověděl kritik MF DNES Honza Vedral nové skupině třetí místo nejhranějších kapel roku 2012. Ti v neděli zveřejnili stream dvou písní z nové desky, We Are The Symphony a One Day.

Po parných měsících a téměř roce natáčení však nastává opět chladný podzim a s plackou v ruce se na scénu vrací i Calm Season. Křest proběhne 26. listopadu v pražské Malostranské besedě. Předskakovat bude akusticko-elektrická kytarová dvojka Black Lion. Vstupenky lze koupit v síti Ticketstream nebo na pokladně klubu Malostranská beseda za 120 korun. Akce startuje v 19 hodin.

Další informace

  • Název akce: Calm Season – křest desky Mosaic Views
  • Datum: pondělí, 26 listopad 2012
  • Místo: Malostranská besedaPraha
  • Cena: 120 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář