The Excitements roztančí Palác Akropolis

Španělská kapela The Excitements, která nám zpříjemní předvánoční náladu svým vystoupením v Paláci Akropolis v pátek 12. prosince, a slibuje, že se máme teda na co těšit. A o co tedy půjde? To se dozvíte v následujících řádcích.

The Excitements The Excitements Zdroj: theexcitementsband.com

Tahle našlápnutá banda o sedmi charismatických Španělech, kterým vévodí okouzlující zpěvačka Koko-Jean Davis, se svým perfektně posazeným hlasem a citem pro rytmus, působící na pódiu jako dynamit, vznikla v roce 2010 a tak se na scéně pohybuje celé čtyři roky, za které stihla objet Anglii a půlku Evropy a všude kam přijede, tak po právu sklízí vělký úspěch. Není také divu, protože Koko je doprovázená šesticí skvělých muzikantů, kteří přesně hrají a vystihují na své nástroje atmosféru a muziku, jenž je v kombinaci s jejich zpěvačkou opravdu povedené dílo plné energie, vášně a skvělé nálady. To taktéž dokládá i skladba s vtipným názvem Ha, Ha, Ha.

The Excitements má také na svém kontě již dvě kompletní alba (S/T z roku 2011 a Sometimes too much ain´t enough z roku 2013)  a k tomu samostatné čtyři LP, na kterých si můžete vychutnat tuhle energetickou bombu i doma. Kapela ctí a inspiruje se tradičními žánry z oblasti R´n´B, rock´n´rollu, ale čerpá především z americké tvorby, ve které je slyšet vliv klasických interpretů jako Elvis Presley, Chuck Berry, případně Ray Charles.

 

{youtube}UBN2PMjUOU4{/youtube}

 

Další příměs zní v podobě funkových legend Cool and the Gang nebo Jamese Browna, avšak ačkoliv je žánr spíše retro, kapela odvádí výbornou práci a při poslechu navodí skvělou atmosféru i náladu, možná i zavřete oči a přesunete se do období šedesátých a sedmdesátých let. A věřte, že ta atmosféra Vás bude zaručeně bavit.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Pokud to tedy shrneme, v rámci relaxace během vánočního stresu, který potká určitě každého, určitě zajděte na tuhle kapelu, která Vám myšlenky od shánění dárků přesune někam jinam, kde možná načerpáte inspiraci. A možná Vám i vnukne skvělý nápad, koupit někomu zrovna jedno z jejich alb pod stromeček. Takže nezapomeňte The Excitements vystoupí v prostorách Paláce Akropolis 12. prosince od půl osmé večer!

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>