The Wolfgangs a Mr. Wu rozproudí letošní JamRock

Festival JamRock s podtitulem Music & Art Festival v letošním programu nabídne rockabilly partu The Wolfgangs a energickou rockovou formaci Mr. Wu. Oba interpreti tak rozšiřují řady zahraničních jmen, která festival potvrdil na termín 27. až 29. června do Žamberka. Mezi kapely z ciziny, které na JamRocku zahrají, patří také Dezperadoz, Belladonna či Kärtsy Hatakka.

The Wolfgangs The Wolfgangs Zdroj: facebook.com

Poctivý rock 'n' roll se spoustou energie. Takoví jsou The Wolfgangs, kteří na letošním ročníku JamRocku roztančí nejednoho návštěvníka festivalu. Organizátoři se na svém webu pokouší tuto francouzskou neřízenou střelu přiblížit pomocí jednoduché kombinace Elvise Presleyho a Vlkodlaka. No, něco na tom bude.

Nejvýraznější postavou skupiny je totiž drsná zpěvačka Cha' von Wolfgangs. Ta svým charismatickým projevem perfektně koresponduje s instrumentální složkou The Wolfgangs. Dalším velmi důležitým členem kapely je kontrabasista Dean Blondin, jehož nástroj navozuje atmosféru swingu, blues či americké country. Čtveřici muzikantů hrajících směsici psychobilly, neorockabilly, rocku, punku a rock’n’rollu doplňuje kytarista Loic'von Wolfgangs a bubeník Jim Bullit.

Přečtěte si také: Dezperadoz na JamRock dovezou metalový western

 

 

Mr. Wu je rakouská kapela se sídlem v Berlíně, která nese jméno podle stejnojmenného němého filmu z roku 1927. Původně členové kapely fungovali pod názvem Pink as a Panter a v roce 2011 došlo k oficiálnímu vzniku Mr. Wu. Aktuálnímu složení vévodí frontman Aandy Fall, matador berlínské hudební scény, který zpívá a hraje na kytaru. Bubeník Raphael Vincent je dalším členem formace a doplňují ho kytaristi Zaccarias Fochs a Chris Floss (baskytara). Českému, respektive slovenskému publiku Mr. Wu není zcela neznámou bandou, protože po dohodě s Divokým Billem objeli v rámci společného koncertního turné celé Slovensko. A právě dobré ohlasy na tuto šňůru slibují velmi dobrý rockový zážitek.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář