Tichý Don nás opět zaplaví

... tentokrát jeho rozbouřené toky zaplaví svými tóny Prahu a Zlín.

Don Airey v Praze Don Airey v Praze Foto: Petr Hájek / Musicweb.cz

Don Airey, člen legendárních Deep Purple, navštíví po roce Českou republiku - 19. 3. Zlín, Masters Of Rock Café a 20. 3. Prahu, Novou Chmelnici. Přijede ovšem „jen" sólo se svou doprovodnou kapelou. I když říkat této sebrance doprovodná kapela je skoro urážlivé. Co jméno, to protřelý veterán, člen nějakého slavného ansámblu. Posuďte sami:  Carl Sentence - zpěv (Krokus, Geezer Butler Project), Darrin Mooney - bicí (Gary Moore, Primal Scream), Rob Harris - kytara (Jamiroquai, Kylie Minogue, Gary Numan), Lawrence Cottle - basa (Sting, Cher, Black Sabbath, Eric Clapton). Novinkou je další posila - Ir Simon McBride, uznávaný bluesrockový kytarista.

 

 

Na koncertě samozřejmě uslyšíte největší pecky z Aireyho dřívějších působišť - Rainbow, Ozzyho Osbourna, Whitesnake, Deep Purple. Nemůžou chybět ani písničky z jeho sólové dráhy, tedy i zatím posledního zářezu, alba Keyed Up.

Britský gentleman Don Airey, ročník 1948, začal svou hudební dráhu v roce 1974 vedle legendárního bubeníka Cozyho Powela. Pokud budete procházet „Kdo je kdo" extraligy světového hardrocku, budete listovat stránkami se zvučnými jmény kytaristů, basáků nebo bubeníků, ale pouze tři klávesáci se mohou pyšnit statusem TOP - Ken Hensley, Jon Lord a právě Don Airey, Slavný producent Bob Erzin (dělal třeba poslední album Deep Purple) dokonce označuje Aireyho jako nejgeniálnějšího klávesistu současné světové scény.

Zatímco Ken Hensley a Jon Lord jsou naprosto nedělitelně svázáni se svou domácí kapelou (Uriah Heep a Deep Purple), Don Airey orazítkoval svou přítomností snad každou stránku dějin špiček britského hard rocku. Aireyho chtěli do kapely nebo alespoň na desku snad všichni, na jeho angažmá se stály předlouhé fronty. Většinou ale uspěla jen ta největší esa - od sedmdesátých let působil v kapelách Colosseum, Rainbow, Gary Moore, MSG, Ozzy Osbourne. Ve studiu se zapojil do natáčení desek např. pro Whitesnake, UFO, Judas Priest, Phenomena, Briana Maye...

Prohlédněte si také Fotografie z koncertu Dona Aireyho

Když v roce 2002 odchází do důchodu Jon Lord, je poměrně logické povolat k veslu Deep Purple, této legendy z nejslavnějších, právě Dona. Hned se stal plnohodnotným členem a přes deset let již prokazuje své kvality při studiové práci i párplovských koncertech. Ovšem nejen monstrkoncerty živ je hudebník a tak ve výše zmíněných termínech máte možnost vychutnat si jeho hru prakticky na dotek v intimním klubovém prostředí.

Další informace a vstupenky můžete pořídit u agentury Ozzy & Potkan, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.ozzyapotkan.cz.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář