Třetí díl Enfilade nabídne Brnu A Whisper in the Noise

Ve středu 2. května v Brně na Flédě proběhne koncert amerického projektu A Whisper In The Noise. Stane se tak v rámci třetího dílu hudebního seriálu Enfilade, jejichž dramaturgii má na svědomí mladá brněnská promotérská skupina 6dbs neboli Six Debils. Druhou kapelou, která tento večer doplní program, bude tuzemská skupina Lealoo.

A Whisper in the Noise A Whisper in the Noise Zdroj: facebook.com

A Whisper in the Noise je projekt skladatele Westa Thordsona. Typický temný sound, unikátní instrumentace a netradiční živá vystoupení jsou charakteristickými znaky kapely. Minimalistický expresionismus a práce s vizuálními médii směřují kapelu do škatulky art-rock v moderním provedení. Hluboké emoce vyjádřené typickým zvukem se značkou Steve Albini. Emociálnost A Whisper in the Noise neproudí jen skrze uši, ale každým pórem kůže hluboko do těla.

Kapelu Lealoo charakterizuje preciznost zvukové kompozice i vytříbená vizuální prezentace. Inspiraci čerpají například z Nine Inch Nails, industrialní trip-hop Lealoo je ale kořeněn ženským elementem – sympatická zrzka Evi z Lealoo stojí se svým hlasem v čele, doprovázena intimními melodiemi a nápaditou rytmikou bicích a notebooku. Skladby Lealoo pronikly i za hranice – hrála je rádia ve Španělsku, Itálii nebo Chile.

Další zastávky A Whisper In The Noise v ČR:

30. 4. - Budějovický Majáles Festival, České Budějovice

1. 5. - D.I.V.O. Institute, Kolín

2. 5. - Fléda, Brno

3. 5. - Půda, Olomouc

Přehled

 • Název akce: ENFILADE VOL3. A WHISPER IN THE NOISE + LEALOO AFTER: DJS CAT FLU
 • Datum: středa, 02 květen 2012
 • Místo: Fléda Brno
 • Cena: předprodej 120 Kč/ na místě 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.