Třetí díl Enfilade nabídne Brnu A Whisper in the Noise

Ve středu 2. května v Brně na Flédě proběhne koncert amerického projektu A Whisper In The Noise. Stane se tak v rámci třetího dílu hudebního seriálu Enfilade, jejichž dramaturgii má na svědomí mladá brněnská promotérská skupina 6dbs neboli Six Debils. Druhou kapelou, která tento večer doplní program, bude tuzemská skupina Lealoo.

A Whisper in the Noise A Whisper in the Noise Zdroj: facebook.com

A Whisper in the Noise je projekt skladatele Westa Thordsona. Typický temný sound, unikátní instrumentace a netradiční živá vystoupení jsou charakteristickými znaky kapely. Minimalistický expresionismus a práce s vizuálními médii směřují kapelu do škatulky art-rock v moderním provedení. Hluboké emoce vyjádřené typickým zvukem se značkou Steve Albini. Emociálnost A Whisper in the Noise neproudí jen skrze uši, ale každým pórem kůže hluboko do těla.

Kapelu Lealoo charakterizuje preciznost zvukové kompozice i vytříbená vizuální prezentace. Inspiraci čerpají například z Nine Inch Nails, industrialní trip-hop Lealoo je ale kořeněn ženským elementem – sympatická zrzka Evi z Lealoo stojí se svým hlasem v čele, doprovázena intimními melodiemi a nápaditou rytmikou bicích a notebooku. Skladby Lealoo pronikly i za hranice – hrála je rádia ve Španělsku, Itálii nebo Chile.

Další zastávky A Whisper In The Noise v ČR:

30. 4. - Budějovický Majáles Festival, České Budějovice

1. 5. - D.I.V.O. Institute, Kolín

2. 5. - Fléda, Brno

3. 5. - Půda, Olomouc

Další informace

  • Název akce: ENFILADE VOL3. A WHISPER IN THE NOISE + LEALOO AFTER: DJS CAT FLU
  • Datum: středa, 02 květen 2012
  • Místo: FlédaBrno
  • Cena: předprodej 120 Kč/ na místě 150 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář