pátek, 04 květen 2012 15:20

Soulfly v červnu představí novou desku v Brně a Ostravě

Napsal(a)
Soulfly Soulfly Zdroj: Soulfly - press kit

Soulfly jsou dobře známou brazilskou metalovou kapelou, která do své tvorby umí zakomponovat také prvky latinsko-amerického etna. Během nadcházejícího léta míří do Evropy a dvě zastávky připadly také na Českou republiku. Na jejich vystoupení se tak můžou těšit fanoušci z Brna a Ostravy.

Soulfly (název, který odkazuje na tragickou smrt Cavalerova nevlastního syna) se začali formovat v druhé polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera po čtrnácti letech opustil Sepulturu. Od svého vzniku skupina prošla nejednou personální změnou. V jejím středu se vystřídali mj. Logan Mader z Machine Head nebo Mike Doling ze Snot. V současné době formace působí ve složení Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Tony Campos (baskytara) a David Kinkade (bicí a perkuse). A pestrostí nešetří ani všech osm dosavadních nahrávek Soulfly, na kterých Cavalerovu famózní fúzi trash metalu a hardcoru s prvky latinsko-amerického etna v minulosti svým hlasem okořenili např. Corey Taylor (Slipknot), Tom Araya (Slayer), Fred Durst (Limp Bizkit) nebo Sean Lennon.

 

O zajímavé hosty není nouze ani na aktuální novince Enslaved, jež vyšla v polovině března a debutovala v první stovce hitparády TOP 200 časopisu Billboard. Svými hlasy přispěli Dez Fafara z Coal Chamber či DevilDriver a Travis Ryan z Cattle Decapitation. Poprvé se na vzniku tohoto alba podíleli dva noví spoluhráči Soulfly - baskytarista Tony Campos (dříve Asesino) a bubeník David Kinkade (zakladatel Borknagar).

Posíleni novými spoluhráči a vyzbrojeni novým albem pokoří Soulfly hranice naší republiky, aby si zotročili brněnskou Flédu a ostravskou Garage. Volba padla na data 8. června v Brně a 9. června v Ostravě. „Cena vstupenek, které budou k zakoupení v síti Ticketportal, bude pro oba koncerty shodná – 530 korun,“ potvrzuje pořadatel Borek Jiřík.


Přehled

 • Název akce: Soulfly
 • Datum: pátek, 08 červen 2012
 • Místo: Fléda Brno
 • Cena: 530 Kč

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };