Soulfly v červnu představí novou desku v Brně a Ostravě

Soulfly jsou dobře známou brazilskou metalovou kapelou, která do své tvorby umí zakomponovat také prvky latinsko-amerického etna. Během nadcházejícího léta míří do Evropy a dvě zastávky připadly také na Českou republiku. Na jejich vystoupení se tak můžou těšit fanoušci z Brna a Ostravy.

Soulfly Soulfly Zdroj: Soulfly - press kit

Soulfly (název, který odkazuje na tragickou smrt Cavalerova nevlastního syna) se začali formovat v druhé polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera po čtrnácti letech opustil Sepulturu. Od svého vzniku skupina prošla nejednou personální změnou. V jejím středu se vystřídali mj. Logan Mader z Machine Head nebo Mike Doling ze Snot. V současné době formace působí ve složení Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Tony Campos (baskytara) a David Kinkade (bicí a perkuse). A pestrostí nešetří ani všech osm dosavadních nahrávek Soulfly, na kterých Cavalerovu famózní fúzi trash metalu a hardcoru s prvky latinsko-amerického etna v minulosti svým hlasem okořenili např. Corey Taylor (Slipknot), Tom Araya (Slayer), Fred Durst (Limp Bizkit) nebo Sean Lennon.

 

O zajímavé hosty není nouze ani na aktuální novince Enslaved, jež vyšla v polovině března a debutovala v první stovce hitparády TOP 200 časopisu Billboard. Svými hlasy přispěli Dez Fafara z Coal Chamber či DevilDriver a Travis Ryan z Cattle Decapitation. Poprvé se na vzniku tohoto alba podíleli dva noví spoluhráči Soulfly - baskytarista Tony Campos (dříve Asesino) a bubeník David Kinkade (zakladatel Borknagar).

Posíleni novými spoluhráči a vyzbrojeni novým albem pokoří Soulfly hranice naší republiky, aby si zotročili brněnskou Flédu a ostravskou Garage. Volba padla na data 8. června v Brně a 9. června v Ostravě. „Cena vstupenek, které budou k zakoupení v síti Ticketportal, bude pro oba koncerty shodná – 530 korun,“ potvrzuje pořadatel Borek Jiřík.


Další informace

  • Název akce: Soulfly
  • Datum: pátek, 08 červen 2012
  • Místo: FlédaBrno
  • Cena: 530 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář