pátek, 04 květen 2012 15:20

Soulfly v červnu představí novou desku v Brně a Ostravě

Napsal(a)
Soulfly Soulfly Zdroj: Soulfly - press kit

Soulfly jsou dobře známou brazilskou metalovou kapelou, která do své tvorby umí zakomponovat také prvky latinsko-amerického etna. Během nadcházejícího léta míří do Evropy a dvě zastávky připadly také na Českou republiku. Na jejich vystoupení se tak můžou těšit fanoušci z Brna a Ostravy.

Soulfly (název, který odkazuje na tragickou smrt Cavalerova nevlastního syna) se začali formovat v druhé polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera po čtrnácti letech opustil Sepulturu. Od svého vzniku skupina prošla nejednou personální změnou. V jejím středu se vystřídali mj. Logan Mader z Machine Head nebo Mike Doling ze Snot. V současné době formace působí ve složení Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Tony Campos (baskytara) a David Kinkade (bicí a perkuse). A pestrostí nešetří ani všech osm dosavadních nahrávek Soulfly, na kterých Cavalerovu famózní fúzi trash metalu a hardcoru s prvky latinsko-amerického etna v minulosti svým hlasem okořenili např. Corey Taylor (Slipknot), Tom Araya (Slayer), Fred Durst (Limp Bizkit) nebo Sean Lennon.

 

O zajímavé hosty není nouze ani na aktuální novince Enslaved, jež vyšla v polovině března a debutovala v první stovce hitparády TOP 200 časopisu Billboard. Svými hlasy přispěli Dez Fafara z Coal Chamber či DevilDriver a Travis Ryan z Cattle Decapitation. Poprvé se na vzniku tohoto alba podíleli dva noví spoluhráči Soulfly - baskytarista Tony Campos (dříve Asesino) a bubeník David Kinkade (zakladatel Borknagar).

Posíleni novými spoluhráči a vyzbrojeni novým albem pokoří Soulfly hranice naší republiky, aby si zotročili brněnskou Flédu a ostravskou Garage. Volba padla na data 8. června v Brně a 9. června v Ostravě. „Cena vstupenek, které budou k zakoupení v síti Ticketportal, bude pro oba koncerty shodná – 530 korun,“ potvrzuje pořadatel Borek Jiřík.


Přehled

 • Název akce: Soulfly
 • Datum: pátek, 08 červen 2012
 • Místo: Fléda Brno
 • Cena: 530 Kč

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };