Afro Celt Sound System svou hudbou omámí Lucerna Music Bar

Znáte zvuk bubnu bodhran, keltských dud, buzuki, africké loutny kora či mluvícího bubnu? Pokud ne, máte jedinečnou šanci tyto a mnohé další nástroje slyšet naživo na exkluzivním koncertě skupiny Afro Celt Sound System 9. května v pražském Lucerna Music Baru, v rámci projektu United Islands České spořitelny.

Afro Celt Sound System Afro Celt Sound System Zdroj: afroceltsoundsystem.net

Hudebníci z Afro Celt Sound System se rozhodli, že svou tvorbu nechají podmanit vlivům z jedné strany africké a ze strany druhé keltské tradiční hudby. Díky nástrojům, které spolu nikdy předtím pohromadě nehrály, tak vytváří originální skladby plné tanečních rytmů. Někdy mají blíž k tradici, jindy zase až k elektronické moderní hudbě.

Uznávaný britský žurnalista Colin Irwin o Afro Celt Sound System napsal: „Je to velice keltské. Je to velice africké. A je to velmi, velmi dobré. Nenajdete vzrušivější a dokonalejší projekt, který by oslnivěji oznamoval konec století a zvěstoval úsvit nového. Afro Celt Sound System prochází skrze tradice, kultury, věk, geografii a léčí naše předsudky o hudbě.“ 

Podle producenta a skladatele Jamese McNallyho kapela zbořila kategorie world music, rock i černošskou hudbu, a nechala tak volný prostor k prolínání různých hudebních tradic. Vznikla tak opravdová hudební diskuze lidí z různých míst.

Co k tomu dodat? Snad jen, že jejich muziku, které se věnují již 15 let, si velmi oblíbili i takoví muzikanti, jakými jsou Peter Gabriel, Robert Plant (Led Zeppelin) či Sinead O´Connor. V Lucerna Music Baru vystoupí Afro Celt Sound System v kompletní sestavě s aktuálním dvojalbem Capture, které obsahuje výběr z posledních pěti počinů. Nástroje se rozezní již 9. května ve 20 hodin. Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejích.

Další informace

  • Název akce: Afro Celt Sound System
  • Datum: středa, 09 květen 2012
  • Místo: Lucerna Music BarPraha
  • Cena: od 550 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář