U.D.O. už v únoru v Čechách i na Moravě

Populární kapela U.D.O. hostovalana letošním ročníku Metalfestu a opět se k nám vrátí na začátku příštího roku. Odehrají hned dva koncerty - 6. února 2014 v pražském klubu MeetFactory a 7. února ve zlínském Masters of Rock Café.

 

U.D.O. na Metalfestu 2013 U.D.O. na Metalfestu 2013 Foto: Petr Hájek, Musicweb.cz

 

Udo Dirkschneider je jméno, které uvízlo v hlavách metalistů ve spojení se skupinou Accept. Když Udo ze skupiny odešel, založil si roku 1987 vlastní smečku – U.D.O. Ta neúnavně zásobovala svět nefalšovaným německým heavy metalem. Udo nezničitelně jel po přímé trase, ze které neodbočil.

 

Skupina nedávno prošla velkými změnami. Skoro po 15 letech z ní kvůli střetu pracovních a osobních povinností odešel kytarista Igor Gianola a ze zdravotních důvodů odstoupil dlouholetý všestranný hráč, který zároveň v posledních 20 letech také produkoval desky U.D.O., Stefan Kaufmann. Ovšem k Udovi na jejich místo nepřišli žádní zelenáči  - noví členové jsou sice mladí, ale zkušení kytaristi - Fin Kasperi Heikkinen (33) a Rus Andrej Smirnov (30). V tomto složení (s Fitty Wienholdem a Francesco Jovinem) kvintet nahrál i svou aktuální desku „Steelhammer“. Ta vyšla na konci jara a na obalu se pyšní nálepkou „Album of the Year“.

Kdo byl na letošním propršeném Metalfestu, mohl tuto sestavu zažít na vlastní kůži. Viděl, jak se snoubí zkušenost starého harcovníka s divokou a neposednou mladou krví. Koncert tak dělal dojem naprosté klasiky (to zvláště, když zahráli původní písně od Accept) a zároveň mladé dravé kapely.

Přijďte se i vy naživo přesvědčit, že U.D.O. jsou praví heavy metaloví šampioni. 

Vstupenky za zaváděcí cenu 550 korun (platnou do 15. prosince) si pohodlně na dobírku objednáte na www.mastersofrock.cz nebo zakoupíte v obvyklých předprodejích.

 

Přehled

 • Název akce: U.D.O.
 • Datum: čtvrtek, 06 únor 2014
 • Místo: MeetFactory Praha
 • Cena: 550 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.