Kampaň „Nikagda nězabuděm“ vyzve hudbou k volbám

O tom, že politika úzce souvisí s kulturou, nás přesvědčí kapely, kterým není lhostejný výsledek blížících se voleb. Apelovat na potenciální voliče svými písněmi budou Chinaski, PSH, Lucie, Pražský výběr a další hudebníci v pondělí 21. října na Staroměstském náměstí v Praze. Pospěšte z práce či škol - první takty koncertu se rozezní již v 17 hodin a vstupné se neplatí.

Michael Kocáb, Pražský výběr Michael Kocáb, Pražský výběr Foto: Zdeněk Němec, Musicweb.cz

Koncert na Staroměstském náměstí bude vyvrcholením kampaně „Nikagda nězabuděm", která chce všem připomenout, jak důležité je, aby se po volbách naše republika neposunula opět o kus blíž na východ. Česká města spojuje šňůra happeningů a putovní „Leporelo obludnosti komunismu", na kterém budou denně přibývat vzkazy známých osobností, studentů a dalších zájemců, již k dané problematice mají druhým co říci.
„Jsme občanská iniciativa, spojení lidí, kterým není lhostejný stav věcí kolem nás," cituje Koller motto kampaně. „Apatie a rozčarování jsou velké, ale s nimi to moc nikam nepovede. Nevidíme budoucnost v oživování komunistické zombie, ani v pohybu naší země směrem do Kremlu. Vidíme ji v samostatně myslících svobodných lidech. Prvním krokem je, že půjdeme volit. Neříkáme koho volit, víme koho nevolit," dodal za organizátory David Koller.

 

 

Po okupaci v roce 1968 složil známý písničkář Karel Kryl písničku „Tak vás tu máme", kde závěrečným veršem je věta „Nikagda nězabuděm". Ta inspirovala strůjce celé kampaně. Navíc se spojili Dan Bárta, David Kraus, David Koller, Vojta Dyk, Ben Cristovao, Vladimír 518, Oskar Petr, Milan Cais, Jan Maxián a Jaroslav Smejkal ke společnému přepracování této Krylovy písně do podoby videoklipu. Pokud patříte mezi ty, kterým záleží na budoucnosti, přijďte svou účastí na koncertě podpořit umělce, jež jen nesedí doma se založenýma rukama lamentujíc na současný stav v republice, ale snaží se zapojit do dění kolem nás.

 

Program „Nikagda nězabuděm" 21. října na Staroměstském náměstí v Praze:

16:30 začátek programu
17:00 Jaroslav Smejkal
17:30 koncert PSH
18:40 koncert Chinaski
19:50 koncert Pražský výběr
21:00 koncert Lucie

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář