V klubu Nová Chmelnice zahraje jazzová formace NTS

Kapela NTS nepatří v našich končinách již mezi žádné nováčky. Tvoří ji trojlístek umělců, který navazuje ve své tvorbě na to nejlepší z tradice jazz fusion, vážné hudby a undergroundu.

NTS NTS Barka Fabiánová, MusicWeb.cz

Trio NTS tvoří klavírista Michal Nejtek, kontrabasista Petr Tichý a bubeník Štěpán Smetáček. Každý z nich představuje zastoupení jednoho určitého žánru hudby – vážné hudby, jazzu a rocku. V jejich společném projektu se však všechny tyto vlivy překvapivými způsoby míchají dohromady, a nabízejí tak jedinečnou směsku stylů.

 

 

Po úspěšné desce Libido Trip, kterou kapela vydala v roce 2009, je aktuálním autorským počinem album Permanente Frustration, které vyšlo pro mnohé posluchače překvapivě ve vinylové formě. Myšlenkou tohoto vydání je podle kapely cíl dostat se k posluchači, který hudbu hledá a ne jen konzumuje. Na DVD vyšel také živý koncert pod názvem Permanente Live.

NTS ve svých hudebních experimentech neváhají využívat moderních zvukových možností ve spojení s klasickými fusionovými postupy, do kterých ovšem neváhají zamíchat i současnější žánrové vlivy. Koncert kapely NTS se uskuteční v klubu Nová Chmelnice v Praze ve středu 14. listopadu od osmi hodin večer.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>