V Kolíně zahrají Citron a Ancient Desire, Roxor bude křtít

V kolínském kulturním domě bude k vidění a slyšení vzácná sešlost legendárních Citron, starých pardálů Roxor a nováčků Ancient Desire. Společně se na pódiu MSD v Kolíně objeví již 8. listopadu.  

Citron zahrají v Kolíne Citron zahrají v Kolíne Zdroj: Citron-group.cz/

Bylo by asi nošením dříví do lesa se zde rozmáchle rozepisovat o kapele Citron. Původně bluesrockové seskupení vzniklo už koncem sedmdesátých let. Největší slávu ale zažilo v druhé polovině osmdesátých let. V roce 1985 výrazně zabodovali deskou Plni Energie a s půlmilionem prodaných nosičů se stali asi již nesesaditelnými králi prodejnosti metalových nahrávek v tuzemsku. Standu Hranického poté za mikrofonem vystřídal Ladislav Křížek, který nazpíval další klenot mezi českými metalovými nahrávkami - Radegast z roku 1987.

 

 

Po revoluci zažil Citron - stejně jako spousta podobných projektů - postupný úpadek slávy a ukončení činnosti. Odchod ze scény to však nebyl definitivní a na konci milénia se skupina vrací. Její návrat přitom nezastavilo ani úmrtí kytaristy Jindry Kvity a zpěváka Standy Hranického. Role frontmana se ujal Fany Michalík a křest ohněm si odbyl na turné k výročí Plni Energie a Radegast, kde musel prokázat schopnost zpívat jak Hranického, tak Křížkovy písně. A obstál na výbornou.

Další z těch, kteří se v listopadu objeví v Kolíně, je nymburská skupina Roxor. Také toto seskupení zažilo první vlnu popularity koncem osmdesátých let, aby taktéž po revoluci postupně ztrácelo na síle a zaniklo. Jenže i tahle parta se dokázala dát po roce 2000 znovu dohromady. A co mělo být původně jednorázovým vzpomínkovým vystoupením se stalo plnohodnotným comebackem. Zatím posledním albovým zářezem je akustická deska Na Rozcestí. Roxor na tomto koncertě pokřtí nový videoklip k písni Tvoje tvář.

Skupina Roxor, Zdroj: Roxor-heavy.cz

To kolínští Ancient Desire za sebou mají mnohem kratší historii. Kapela vznikla v roce 2012, sestavu ale tvoří ostřílení muzikanti se zkušenostmi z mnoha různých žánrů. Ancient Desire založili jako gothic metalové těleso z ranku Nightwish. Role frontmanky se ujala Romana Kohoutová. V loňském roce vydali třískladbové EP Ancient Desire a letos si zahráli třeba na Votvíráku.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář