V rámci projektu Struneři zahraje FiHa spolu s Václavem Neckářem

Festival Struneři, kde struny hrají hlavní roli, pokračuje v pondělí 15. června dalším koncertem, na kterém se společně představí skupina FiHa a Václav Neckář.

Václav Neckář Václav Neckář Zdroj: pořadatel koncertu

Tento koncert bude před začátkem letních prázdnin poslední a další budou následovat opět v září. Pořadatelé připravují další unikátní muzikantské spojení - jaké to bude, se dozvíte během léta. Fiha a Václav Neckář spolu na pódiu nebudou stát poprvé. Jejich spolupráci dal impulz koncert skupiny k poctě Václava Neckáře před dvěma lety v Ostravě, na který jej samozřejmě pozvali. Od té doby si vzájemně hostují na svých koncertech a v plánu mají i společný singl, který bude zakomponován do nového alba FiHa. To vzniká ve spolupráci s Borisem Carloffem a na prodejních pultech by se mělo objevit na podzim tohoto roku.Zpěvák Filip z kapely FiHa ke spolupráci s Václavem Neckářem dodává: „Ten historicky první koncert proběhl v Žatci. Hráli jsme bez předchozí zkoušky společně s kapelou Bacily. Tehdy jsme byli hodně nervózní, ale od té doby už takové pocity nemáme. Zjistili jsme, že jeho příprava i průběh vystupování je téměř totožný s naším, tréma opadla a jsme na jedné lodi. Od té doby si pravidelně hostujeme na koncertech. Vašek Neckář je podle nás nejhodnější člověk, kterého jsme kdy poznali."

Čtěte také: Buď hudbě blíž se Staropramenem

V rámci projektu Struneři se divákům již představili hudebníci Adrian T.Bell (v té době čerstvý držitel ceny Apollo), Michal Pelant Band spolu s eFeM nebo Joe Karafiát, známý člen legendárních Plastic People of The Universe. Ten zároveň pokřtil svou novou nahrávku, k čemuž pozval Luboše Andršta, Oskara Petra a Tony Ducháčka.
Koncert se uskuteční v pražském Napa baru (Prokopská ulice 296/8, Praha 1), jehož vstup bude otevřen od 19 hodin. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketstream za 100,- a na místě pak za 130,- korun.
 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář