24.06.2015 13:00

Leaves' Eyes vydávají novou desku a přijedou ji představit do Prahy

Mistři gothického metalu Leaves' Eyes chystají ke konci prázdnin vydání nového alba.Na první koncert k tomuto albu u nás se můžete těšit 29. října 2015 v Praze na Nové Chmelnici. Krásku Liv Kristine se svým andělským hlasem si rozhodně nenechte si ujít!

Leaves' Eyes je německo-norská symphonic metalová kapela, která vznikla v roce 2003. Kapela, která vystupuje v aktuální sestavě Liv Kristine, Alexander Krull, Thorsten Bauer, Sander van der Meer a Joris Nijenhuis, k dnešnímu dni vydala pět studiových alb, šest EP, jedno živé album a DVD. Většina textů jsou počinem zpěvačky Liv Kristine a jsou motivovány skandinávskými bájemi a Vikingy. Její melodické vokály kontrastují s bestiálním hlasem Alexandra Krulla.

 

 

Debutové album Lovelorn vyšlo v roce 2004. Album bylo inspirované středověkými bájemi a pověstmi. V tomto roce se také konal debutový koncert Leaves 'Eyes na Wave Gotik Treffen 2004. Rok po první albu vychází druhé album pojmenované Vinland Saga (2005) a ještě v témže roce kapela vyjíždí na turné , kdy za 4 roky procestuje 34 zemí čítajících bezmála přes 200 koncertů. Úspěšné turné je zakončeno vydáním live DVD We Came with the Northern Winds: En Saga i Belgia.

Album Njord vychází v roce 2009 a kritikou je oslavováno jako epické mistrovské dílo. Je více moderní a obsahuje symfonické pasáže Lingua Mortis orchestru pod taktovkou Victora Smolski. O rok později přichází čtvrté album Meredead (2010) motivované lidovou tvorbou. V srpnu 2013 pak vychází dlouho očekávané páté album Symphonies of the Night. Stejně jako předchozí alba, Symfonie noci nabízí písně zpívané v různých jazycích, včetně angličtiny , shakespearovské angličtiny , norštiny , francouzštiny a irštiny. Název alba byl inspirován Symfonií z Labutího jezera od Čajkovského.

Čtěte také: Dream Theatre oslaví 30 let v červnu v Praze

Dne 4.září, by mělo vyjít nové album s názvem King of Kings. To bude obsahovat velmi zvláštní a epický koncept. Deska byla nahrána v několika zemích Evropy a jejího hostování se ujal sbor LONDON VOICES, který je známý svým hlasem ve filmech Pán Prstenů, Hobit a Harry Potter.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Jste-li fanoušky Leaves 'Eyes nebo jen máte rádi gotický metal určitě si nenechte tento koncert ujít. Vstupenky za zaváděcí cenu 550 Kč platnou do 1. září si můžete objednat přes www.mastersofrock.cz nebo v předprodejních sítích TicketPortal, TicketPro a TicketArt.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.