Five Finger Death Punch a Papa Roach vystoupí na Výstavišti

Five Finger Death Punch a Papa Roach spojí letos společné síly a vyrazí na podzimní evropské turné, které se na základě zájmu fanoušků zastaví i v Praze. Obě kapely se představí 20. listopadu 2015 v Malé Sportovní hale na pražském Výstavišti. Jako host vystoupí kapela Devil You Know.

Five Finger Death Punch Five Finger Death Punch Zdroj: todhancock.ca

Five Finger Death Punch vznikli v roce 2005 na popud zakladatele kapely U.P.O., kytaristy Zoltana Bathoryho. Tomu se povedlo dát dohromady partu v čele se zpěvákem Ivanem Moodym, bubeníkem Jeremym Spencerem a baskytaristou Mattem Snellem. Na postu druhého kytaristy se v kapele postupně vystřídali Caleb Bingham, Darrell Roberts a od letošního roku James Hook. V roce 2007 vydali Five Finger Death Punch (FFDP) debutové album The Way of the Fist, které vzbudilo obrovský zájem a ohlas. FFDP tak svým debutem nasadili laťku nebývale vysoko. V roce 2009 vyšlo album War Is The Answer, které ještě mnohem víc propracovali jak po stránce hudební, tak především vokální. V listopadu 2010 začali FFDP nahrávat své 3 album pojmenované American Capitalist.

Z kapely odchází Snell a je nahrazen Chrisem Kaelem. V roce 2013 se objevují informace, že kapela začíná pracovat na dalším albu, tentokrát dvojalbu pod názvem The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1 a Volume 2. Dvojalbum zaznamenalo značný úspěch a kapela oznámila na konci roku 2013 práci na šestém albu, které je plánováno na rok 2015. Album Got Your Six by mělo vyjít v srpnu 2015 a kapela vyrazila na turné, aby novinku představila. S sebou berou své přátele, partičku Papa Roach.

 

 

Papa Roach vznikli V malém kalifornském městě Vacaville. Čtyři vysokoškolští kámoši- Coby Dick (Shaddix) , Jerry Horton, Dave Buckner a Will James se rozhodli založit skupinu, kterou v roce 1993 se pojmenovali Papa Roach. Ti se rychle dostali do špičky Vacavilleské hudební scény s jejich směsicí Hip-Hopu, Groove-Funku a Hardcoru. V létě 1996 skupina vyměnila basáka Willa Jamese, a ke kapele se připojil Tobin Esperance. Kapela začala pracovat nad debutovém albu Old Friends From Young Years. Bylo nahráno za 700$ v E.S.P. studiích v Pittsburgu, v Kalifornii, a následně vydáno v únoru roku 1997. V roce 2000 začínají práce a v dubnu 2000 vychází album Infest, které zaznamenává velký úspěch. Jejich dalším počinem je album Lovehatetragedy vydané v roce 2002 (v září). Lovehatetragedy se v Americe prodalo přes 500 000 kopií.

Čtěte také: Vládci Prahy? Judas Priest!

Album Getting Away With Murder (2004) zaznamenalo u Papa Roach velkou změnu. Místo řevu a rapu, tak klasického u Papa Roach, nastoupil zpěv občas kombinovaný se řvaním. Kytary už nebyly tak ostré ale lehce uhlazené. Byla to příjemná změna a možná pro některé fanoušky změna překvapivá. Melodie jsou chytlavé a celé album se příjemně poslouchá. V roce 2006 kapela vydala desku Paramour Sessions. V roce z osobního rozhodnutí opouští kapelu bubeník Dave Bruckner a nahrazuje ho Tony Palermo. Šesté studiové album Metamorphosis vychází v roce 2009, následující albem Connection z roku 2012. Na začátku tohoto roku vyšlo zatím poslední studiové album pojmenované FEAR.

 

 

Host kapela Devil You Know vznikla v roce 2012 v Los Angeles, kdy se dali dohromady bubeník John Sankey a kytarista Francesco Artusato. Materiál, který dali dohromady poslali zpěvákovi Howardu Jonesovi (ex-Killing Engage). Kapela si získala jeho zájem a k souboru se přidal na konci roku 2012. V roce 2013 se ke kapele přidal basák Ryan Wombacher a kytarista Roy Lev-Ari. Debutové album vychází v roce 2014 a je pojmenováno The Beauty of Destruction.

Předprodej vstupenek v jednotné ceně 990 Kč byl zahájen ve čtvrtek 24. června v síti Ticketpro.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář