Benátská noc se blíží, vystoupí Chinaski nebo Helloween

A nebudou sami. Festivalu na libereckém předměstí již dávno nestačí jen jedna noc. Zvučná jména nejen české a slovenské scény opět rozeznějí poslední červencový víkend a tak se, jako vždy, rozhodně máme na co těšit.

Na Benátské noci se představí mimo jiné skupina Harlej Na Benátské noci se představí mimo jiné skupina Harlej Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Harlej

Od svého prvního ročníku se Benátská noc změnila k nepoznání. Už to dávno není žádný komorní festiválek, nýbrž plnohodnotný dvou až třídenní festival na několika pódiích. Vystřídaly se tu celosvětově uznávané formace jako například Scorpions v roce 2006 nebo Sabaton a Nightwish před dvěma lety. K festivalu přibyl bohatý doprovodný program, který samozřejmě nebude chybět ani letos.

Již dvaadvacátý ročník festivalu poctí svou návštěvou například Chinaski, stálice moderního českého pop rocku, kteří v letech 2005 a 2007 vyhráli cenu Anděl. Před rokem skupina v čele s Michalem Malátným oslavila dvacet let své existence koncertem v O2 aréně. Ve stejný den a na stejné stagi se představí také například Michal Hrůza, který se již vyléčil ze zranění po napadení na ostravské Stodolní, nebo legenda československého hard rocku či, chcete-li, heavy metalu – kapela Citron.

Můžeme se těšit i na trochu pop punku v podání Zakázanýho ovoce či ska kapelu Sto zvířat. Pro mne trochu překvapivě se mezi všemi těmi rocky, metaly a popy objeví i mezi ne-punkáči známá česká punková kapela NVÚ, s jejímž frontmanem Štěpánem na koncertech nikdy není nuda.

V sobotu se na nás chystají Wohnouti či Aneta Langerová, ale večeru budou jistě vévodit němečtí Helloween, kteří přivezou svůj průkopnický power metal. Jejich alba Keeper of the Seven Keys Part I a Part II jsou považována za mistrovské kusy žánru. Nelze si ale určitě nechat ujít ani ulítlou pražskou skvadru Hentai Corporation s jejich neotřelými instrumentálními linkami a velmi specifickými vystoupeními.

Zmiňovat všechny kapely by určitě nemělo smysl, i když by si to mnohé z nich určitě zasloužily. Za připomenutí však ještě stojí, že první vystoupení se budou odehrávat již ve čtvrtečním odpoledni, kdy se na dvou pódiích představí například slovenská banda The Paranoid nebo kapela českého písničkáře a hudebníka Ivana Hlase.

V harmonogramu zůstává ještě několik neobsazených míst, tak uvidíme, co si pro nás pořadatelé připraví. V každém případě už teď je Benátská noc velkým lákadlem a nabídne díky širokému žánrovému rozptylu kvalitní muziku téměř každému.

Další informace

  • Název akce: Benátská noc
  • Datum: čtvrtek, 23 červenec 2015
  • Místo: Vesec u Liberce
  • Cena: Od 1149 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář