pátek, 08 listopad 2013 01:00

Vyprodaný koncert Placebo je za dveřmi Doporučený

Napsal(a)
Placebo Placebo Zdroj: facebook.com

Kapela Placebo, která letos vydala novou řadovou desku Loud Like Love, vyprodala velký sál pražské Lucerny. Fanoušky netrpělivě očekávaný koncert se uskuteční již příští týden ve středu 13. listopadu.

Historie londýnského tria se píše již téměř dvacet let a u zrodu kapely stál především nezaměnitelný frontman Brian Molko (kytary, zpěv) a baskytarista Stefan Olsdal (basa). Jedinou pozicí v sestavě, na které docházelo k personálním změnám v průběhu existence skupiny, je post bubeníka. V této roli v počátcích působil Robert Schultzberg (do roku 1996), kterého později vystřídal Steve Hewit (zároveň působil v kapele Breed). Po více než deseti letech došlo k dalšímu střídání stráží a od roku 2008 zapadl do Placeba bubeník Steve Forrest.

Ostré kytarové riffy a uječený hlas Briana Molka jsme mohli živě vidět a slyšet již v roce 2001 na pražské Brumlovce v rámci turné k desce Black Market Music. S tvrdší nahrávkou Sleeping With Ghosts zavítala kapela v roce 2003 do Malé sportovní haly. Tehdy jim předskakovala pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která se Placebu zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu English Summer Rain ze svého alba Meds. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Placebo se do České republiky zkrátka vracejí pravidelně a rádi. V aktuální sestavě se tuzemským fanouškům tentokrát představí ve velkém sále pražské Lucerny a výbornou zprávou je volba předskokana, která padla na domácí partu Luno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Placebo
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Lucena Praha

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };