Vyprodaný koncert Placebo je za dveřmi Doporučený

Kapela Placebo, která letos vydala novou řadovou desku Loud Like Love, vyprodala velký sál pražské Lucerny. Fanoušky netrpělivě očekávaný koncert se uskuteční již příští týden ve středu 13. listopadu.

Placebo Placebo Zdroj: facebook.com

Historie londýnského tria se píše již téměř dvacet let a u zrodu kapely stál především nezaměnitelný frontman Brian Molko (kytary, zpěv) a baskytarista Stefan Olsdal (basa). Jedinou pozicí v sestavě, na které docházelo k personálním změnám v průběhu existence skupiny, je post bubeníka. V této roli v počátcích působil Robert Schultzberg (do roku 1996), kterého později vystřídal Steve Hewit (zároveň působil v kapele Breed). Po více než deseti letech došlo k dalšímu střídání stráží a od roku 2008 zapadl do Placeba bubeník Steve Forrest.

Ostré kytarové riffy a uječený hlas Briana Molka jsme mohli živě vidět a slyšet již v roce 2001 na pražské Brumlovce v rámci turné k desce Black Market Music. S tvrdší nahrávkou Sleeping With Ghosts zavítala kapela v roce 2003 do Malé sportovní haly. Tehdy jim předskakovala pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která se Placebu zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu English Summer Rain ze svého alba Meds. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Placebo se do České republiky zkrátka vracejí pravidelně a rádi. V aktuální sestavě se tuzemským fanouškům tentokrát představí ve velkém sále pražské Lucerny a výbornou zprávou je volba předskokana, která padla na domácí partu Luno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Další informace

  • Název akce: Placebo
  • Datum: středa, 13 listopad 2013
  • Místo: LucenaPraha
Napsal(a):

Zanechat komentář