pátek, 08 listopad 2013 01:00

Vyprodaný koncert Placebo je za dveřmi Doporučený

Napsal(a)
Placebo Placebo Zdroj: facebook.com

Kapela Placebo, která letos vydala novou řadovou desku Loud Like Love, vyprodala velký sál pražské Lucerny. Fanoušky netrpělivě očekávaný koncert se uskuteční již příští týden ve středu 13. listopadu.

Historie londýnského tria se píše již téměř dvacet let a u zrodu kapely stál především nezaměnitelný frontman Brian Molko (kytary, zpěv) a baskytarista Stefan Olsdal (basa). Jedinou pozicí v sestavě, na které docházelo k personálním změnám v průběhu existence skupiny, je post bubeníka. V této roli v počátcích působil Robert Schultzberg (do roku 1996), kterého později vystřídal Steve Hewit (zároveň působil v kapele Breed). Po více než deseti letech došlo k dalšímu střídání stráží a od roku 2008 zapadl do Placeba bubeník Steve Forrest.

Ostré kytarové riffy a uječený hlas Briana Molka jsme mohli živě vidět a slyšet již v roce 2001 na pražské Brumlovce v rámci turné k desce Black Market Music. S tvrdší nahrávkou Sleeping With Ghosts zavítala kapela v roce 2003 do Malé sportovní haly. Tehdy jim předskakovala pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která se Placebu zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu English Summer Rain ze svého alba Meds. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Placebo se do České republiky zkrátka vracejí pravidelně a rádi. V aktuální sestavě se tuzemským fanouškům tentokrát představí ve velkém sále pražské Lucerny a výbornou zprávou je volba předskokana, která padla na domácí partu Luno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Placebo
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Lucena Praha

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };