Vyvalte sudy, do Kolína přijedou Alkehol

Šestnácté album Alkeholu s názvem R.U.M. spatřilo světlo světa koncem loňského roku. A ačkoliv jsou tu s námi nejslavnější čeští opilci již dvaadvacet let, kocovinu zatím nezpůsobují. 24.dubna se o tom můžete přesvědčit na jejich koncertě v kolínských Starých Lázních.

Alkehol se v Kolíně představí v novém složení Alkehol se v Kolíně představí v novém složení Zdroj: Alkehol.cz

Pokud se na koncerty chodíte v první řadě bavit, jistě máte s Alkehol již svoje zkušenosti. Vždyť své kultovní debutové CD vydali už v roce 1992. Tehdy byl zpěvák a kytarista Ota Hereš známý hlavně mezi příznivci extrémnějších metalových odnoží jako člen Törr a Kryptor. Alkehol měl být asi spíše vedleším projektem, do něhož se pustil s kolegou z Kryptoru Petrem "Kunou" Bunešem. Po revoluci ale u nás bylo všecko možné a sbírka hospodkých popěvků šla na dračku. A tak se projekt doplnil o kytaristu Brianu Tondu Rauera na pozici baskytaristy a bývalého bubeníka Törr Martina Melmuse (na prvním albu je ke slyšení automatický bubeník).

Od těch dob má za sebou tahle banda celou kupu alb s nepřeberným množstvím hitů, nesčetně vystoupení a oceán zkonzumovaných alkoholických nápojů. A přesto, že začátkem roku zaznamenala sestava Alkehol první změnu v historii, když bubenickou sesli z osobních důvodů opustil Martin Melmus, nevypadá to, že by se v nejbližší době chystali ubrat plyn. Spíš naopak. Uvolněné místo bleskově obsadil bubeník spřízněných Törr Radek Sladký. "Byl pro nás první volbou, záleželo jen na jeho: ano. Pro nás byla kromě jeho nesporných kvalit důležitá i lidská stránka a tam nebylo co řešit," prohlásil v nedávném rozhovoru Kuna. Mejdan tak může pokračovat.

Jak to novému složení Alkehol šlape se můžete přesvědčit 24. dubna v klubu Staré Lázně v Kolíně. Jistě nebude nouze o spoustu zábavy, typické refrény a dostatek nápojů pro zahnání žízně. Jako předkapela se představí pardubičtí Promile, za nimiž nestojí nikdo jiný, než basák Törr Bart.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář