MeetFactory bude hostit benefiční koncert Zrní a Plasticů

V úterý 24. března v pražském MeetFactory zahrají dvě přední uskupení působící na české hudební scéně. Tradici tuzemského undergroundu zastanou kultovní The Plastic People of the Universe, přičemž doplňovat je bude současná alternativní špička - kladenská skupina Zrní.

Plastici vystoupí 24. března v pražském Meet Factory Plastici vystoupí 24. března v pražském Meet Factory Zdroj: Plasticpeople.cz

Celá akce je pojatá jako benefiční koncert na pomoc Marceli "Mácovi" Dufkovi, který je kvůli postižení dětskou mozkovou obrnou upoután na kolečkové křeslo. Vstupenka na koncert stojí 250 korun, což při slušné návštěvnosti může Mácovi přinést až několik desítek tisíc. Večer s pohodovými hudebníky tím bude podtržený i nezaměnitelným pocitem konání dobra.

Kapela Zrní své dosud poslední album vydala teprve nedávno, a sice vloni. Jmenuje se Následuj kojota a turné k němu probíhá právě nyní. Skupina mimo Čech navštěvuje i Slovensko a všude sklízí věhlasný úspěch. Performance v MeetFactory je ovšem výjimečná a proto nelze s jistotou říci, zdali bude laděna především v duchu nejnovější tvorby formace, či zazní i starší produkty projektu.

The Plastic People of the Universe oproti Zrní naposledy vydali nahrávku před čtyřmi lety v podobě záznamu z koncertů v Praze a Benešově. Ten pojmenovali Non stop Opera a symbolicky jej věnovali Ivanu Martinu Jirousovi, který onen rok zemřel. Kapela ale stále objíždí republiku se svými oblíbenými hity a těší tak své příznivce bez přestání.

Obě ze skupin mají (nejen) v naší zemi velké jméno a spoustu fanoušků. Společný koncert v MeetFactory má tedy velice dobrý potenciál. Věříme, že se sejde co nejvíce lidí dobrého naladění, kteří spolu s vystupujícími umělci budou sdílet hutnou pozitivní energii.

Další informace

  • Název akce: Zrní + The Plastic People of the Universe
  • Datum: úterý, 24 březen 2015
  • Místo: Praha Meet Factory
  • Cena: 250 korun
Napsal(a):

Zanechat komentář