Turné The Gaslight Anthem povede přes Prahu

Americká skupina The Gaslight Anthem postupně odtajňuje své letošní turné, do kterého právě zanesla i pražskou zastávku. Do hlavní metropole si tito rockeři odskočí 15. června a otřesou základy Roxy.

The Gaslight Anthem The Gaslight Anthem Zdroj: archiv The Gaslight Anthem

Čtveřice The Gaslight Anthem pocházející z New Jersey, kterou tvoří Brian Fallon (zpěv, kytara), Alex Rosamilia (kytara), Alex Levine (baskytara) a Benny Horowitz (bicí, perkuse), debutovala v roce 2007 deskou Sink Or Swim a ještě v témže roce hostovala na turné Social Distortion a koncertě Bruce Springsteena v Hyde Parku. V roce 2008 se stali první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní dříve napsal jediné slovo.
V tom samém roce skupina vydala zlomové album The '59 Sound, díky kterému se začalo jméno The Gaslight Anthem skloňovat i v Evropě. V roce 2009 tak vystoupila na pódiu na legendárním festivalu Glastonbury, kde se opět setkala s Brucem Springsteenem, který si s kapelou v rámci jejího tamního vystoupení spontánně zazpíval titulní píseň desky The '59 Sound. V roce 2010 vychází třetí řadové album American Slang, které je inspirováno umělci jako Rolling Stones, Eric Clapton nebo Derek and the Dominos. O dva roky později vychází Handwritten (2012), v pořadí čtvrté album, které opět boduje, v osmi zemích dokonce v TOP 10.

 

 

Posledním zářezem do diskografie skupiny je loňská nahrávka Get Hurt. Album, kterého se jen za první týden prodalo 33 000 kopií a ihned zabodovalo ve všech prestižních hitparádách.
„Nikdy dřív jsme nic takového neudělali, tohle album je naprosto odlišné. Místo toho, abychom přidali jen nějaký další nástroj nebo doprovodný vokál, rozhodli jsme se tentokrát opravdu výrazně změnit náš zvuk“, popsal desku Get Hurt časopisu Rolling Stone zpěvák Brian Fallon. „Připravte se, že tentokrát uslyšíte věci, které jste od téhle kapely nikdy neslyšeli“, vzkázali Gaslight Anthem svým fanouškům na jejich facebookovém profilu.

Čtěte také: Peter Pan Complex vysílají SOS

Naposledy mohli čeští fanoušci tuto čtveřici spatřit v roce 2013 na festivalu Rock for People. O kolik se Get Hurt od předchozích nahrávek Gaslight Anthem opravdu liší a kam se kapela posunula koncertně, mohou čeští posluchači posoudit 15. června v Roxy. Předprodej pro nejvěrnější příznivce skupiny, tzv. fansale, byl zahájen v úterý 17. března ráno společností Eventim. Od čtvrtka jsou lístky k dostání za 594 korun jak v síti Eventim, tak Ticketportal. Koncert pořádá agentura NuCoast.

Další informace

  • Název akce: The Gaslight Anthem
  • Datum: pondělí, 15 červen 2015
  • Místo: Roxy
  • Cena: 594 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>