Peter Pan Complex vysílají SOS

Skupina Peter Pan Complex, výrazný představitel české alternativní hudební scény, představuje první nahrávky ze svého debutového alba chystaného na květen tohoto roku.

Peter Pan Cpmplex Peter Pan Cpmplex Zdroj: www.unitedislands.cz

Kapela desku natáčela ve studiu Faust, mix a mastering proběhl v Londýně. Producentem alba je Michael Rendall, se kterým skupina spolupracovala už předloni při míchání skladby Wolfskin, singlu předznamenávajícího albovou prvotinu! „Naši kamarádi Adrian Bell a Adam Vopička nás upozornili na Michaela, když jsme hledali někoho, kdo by nám pomohl najít nový zvuk a možná i cestu. Řekli jsme si, že to zkusíme, a poslali jsme mu naši nahrávku Wolfskin… a ono to vyšlo,“ přibližuje seznámení s producentem frontman kapely Jordan Haj. Nadšení ze spolupráce skupinu nasměrovalo k myšlence natočit s Rendallem další skladby, což nakonec vyústilo v realizaci celého alba.

„V době, kdy jsme skládali materiál na naši desku, hodně jsme poslouchali nám do té doby neprozkoumané hudební žánry. Hlavně hodně starého i současného R’n’B, a vlastně i hip hop a rap. Když pak ve studiu vznikala konečná podoba skladeb, snažil se v nás Michael převážně probudit rock’n'roll. Při poslechu náběrů skladby SOS někdo z Michaelova týmu prohlásil, že to zní jako Umbrella od Rihanny hraná Led Zeppelin. Věci se zřejmě spojily tak, jak měly," doplňuje Jordan.

Prvním singlem z alba je song SOS, který se právě objevil i na digitálních serverech spolu s další skladbou Morning.

 

 

Repertoár skupiny tvoří výhradně písně zpívané v angličtině a hebrejštině. Jedinou výjimkou byla skladba Sedět a hrát, kterou kapela nahrála do režijní prvotiny Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Současný zvuk kapely kombinuje postupy britského kytarového rocku s novou vlnou izraelské alternativy.

Čtěte také: Cocotte Minute po dvou leté hybernaci zakládají vatry a odtajňují originální projekt

Počátky kapely Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara, klavír) vytvořili akustický projekt Fateful Revolution. V té době žil stávající frontman Peter Pan Complex v Izraeli, což výrazně poznamenalo jak tvorbu Fateful Revolution, tak i současný zvuk Peter Pan Complex. V roce 2010 se ke kapele přidali Oskar Pilař (bicí) a Jakub Chaba (baskytara) a společně, pod producentskou taktovkou Borise Carloffa, natočili EP UNHOLY. Poté se ke kapele přidal pátý člen Zdeněk Lichnovský (kytara, klávesy, zpěv). V této finální sestavě kapela nahrála singl Wolfskin (2013), který produkoval londýnský producent Michael Rendall. Nahrávka předznamenala celkový posun ve zvuku kapely a odstartovala přípravy na debutovou desku. Na ni si Peter Pan Complex opět přizvali stejného producenta, a díky vybrané částce ze serveru HitHit.cz se mohli na jaře 2014 pustit do její realizace. Připravovaná deska vyjde koncem léta pod hlavičkou labelu Warner Music.

Napsal(a):

Zanechat komentář